WhatsApp'tan şaşırtan paylaşım!

WhatsApp'tan şaşırtan paylaşım!

Son günlerde kullanıcılarına dayattığı gizlilik sözleşmesi nedeniyle gündemden düşmeyen mesajlaşma programı WhatsApp bugün tüm kullanıcılarına bir hikaye göndererek güvenlik konusunda teminat verdi.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp gizlilik sözleşmesi kararıyla rekor kullanıcı kaybetmişti. Sohbet programı WhatsApp bugün tüm kullanıcıları için hikaye paylaştı.

Ağır şartları nedeniyle gizlilik ihlali olacağını düşünen kullanıcılarının rakip Telegram, Signal, Bip gibi sohbet programlara yönlenmesinin ardından gizlilik sözleşmesi konusunda 3 ay erteleme kararı alan WhatsApp, bugün de tüm kullanıcılarına bu hikayeyi gönderdi.

Programın 'durum' sekmesinde bulunan hikayeler arasında ilk sırada çıkan WhatsApp hikayesinde gizlilik konusunda teminat veren açıklamalar yer alıyor.

Durum kısmındaki hikayelerinde açıklamalar paylaşan WhatsApp, "Gizliliğinizi korumaya kararlıyız" dediği paylaşımlarda kişisel sohbetlerin okunamayacağını, paylaşılan konumların görülemeyeceğini ve verilerin şirkete bağlı olan diğer program facebook ile paylaşılamayacağı bildirildi.

whatsapp.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

 

 

Bilim Teknoloji