Xbox Series satışları Microsoft’u fazlasıyla mutlu ediyor

Xbox Series satışları Microsoft’u fazlasıyla mutlu ediyor

GamePass ile sağlam bir rüzgar yakalayan Microsoft, Xbox Series tarafında oldukça sağlam bir satış başarısı yakalamış durumda. Peki bu başarı daha ne kadar süre devam edecek?

Konsol sektöründeki öncü isimlerden biri olan Microsoft, 2020 yılının son çeyreğinde Xbox Series konsollarını satışa sunmuştu. Xbox Series S ve Xbox Series X tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa çıktı.

Her ne kadar PS5 kadar yoğun ilgi görmese de Xbox Series konsolları gayet başarılı bir satış çizgisi yakalamış. En azından Microsoft’un görüşü bu yönde.

Xbox Elite Series 2 için büyük değişiklik

Microsoft yetkilileri, Xbox Series satışlarının beklentilerinin de ötesinde olduğunu belirtiliyorlar. Elbette şimdilik bir sayı söz konusu değil.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde PS5 satışlarının 10 milyonu geçtiği açıklanmıştı.

Xbox Series X

Xbox Series satışları Microsoft’un yüzünü güldürüyor

Herşeyi bir kenara bırakırsak, Microsoft’un hiçbir özel oyun çıkarmadan yeni nesil konsollarını satışa sunması başlı başına bir cesaret göstergesi diyebiliriz. Buna rağmen Game Pass sayesinde yeni nesil Microsoft konsollarının satış bazında hayli başarılı olduğu da bir gerçek.

Xbox oyun kolu

Belki de önümüzdeki dönemde Xbox Series satışları bir şekilde PS5 satışlarını geçmeyi başarabilir. Gerçi kısa vadede böyle bir durumun gerçekleşmesi pek de olası görünmüyor. Çünkü Sony konsollarının stokları yenilenir yenilenmez, tüm konsollar satılıyor. Dolayısıyla böyle bir atmosferde Xbox Series’in, PS5’ten çok satması pek de olası görünmüyor.

Şu sıralar PS5 stok sıkıntısı çektiği için Xbox Series satışları ciddi anlamda patlamış durumda. Elbette satış çizgisinin hep aynı şekilde devam etmesini beklemek çok doğru olmayacaktır.

Elon Musk akıllı telefon söylemiyle gündemde

Etiketler :
Teknoloji