Xiaomi 12 Ultra, kamerasıyla teknoloji meraklılarını büyüleyecek

Xiaomi 12 Ultra, kamerasıyla teknoloji meraklılarını büyüleyecek

İlk etapta Xiaomi 12X, Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro olarak 3 modelle karşımıza çıkan yeni serinin, aslında en az 4 modelden oluşması bekleniyordu. İşte serinin dördüncü modeli ise, bugün kendisini gösterdi.

Xiaomi‘ye yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre 1 Şubat tarihi itibariyle resmen tanıtılacak olan Xiaomi 12 Ultra, özellikle kamera performansıyla adından söz ettirecek. Daha önce hiç bir akıllı telefonda görmediğimiz özellikler ve yüksek teknoloji barındıran bu cihaz, sahip olduğu tasarım ve özellikler ile akıllı telefonların kameraları konusunda bir devrin kapanmasına neden olabilir.

 

Aslına bakarsanız, Xiaomi’nin de yıllardır yapmak istediği şey tam olarak bu. Piyasaya çıktığı günden bu yana fiyat/performans ürünü bir marka olarak algılanan Xiaomi, başlarda bunun ekmeğini fazlasıyla yese de, artık bu algının getirdiği doğal büyüme sınırlarına ulaşmış durumda.

Xiaomi 12

Daha fazla kullanıcıya hitap etmek ve satış adetini kişi bazlı arttırmak isteyen Xiaomi, bunun için artık sadece fiyat/performans markası olmadığını çok güçlü akıllı telefonların da adresi olabileceğini göstermek istiyor. İşte bu nedenle de Xiaomi 12 Ultra ile akıllı telefon kameraları konusunda adeta bir gövde gösterisi yapacak.

Xiaomi 12 Ultra‘nun arka yüzünde, Samsung GN5 50MP’lik bir ana kamera, 2X zoom özelliğine sahip 48MP ikinci bir kamera, 5X zoom yapabilen 48MP üçüncü bir kamera ve 10x zoom yapabilen 48MP dördüncü bir kamera yer alıyor. Görüldüğü üzere, bu amiral gemisinde masraftan kaçınmayan Xiaomi, her bir kamerayı olabilecek en iyi şekilde seçmiş ve bunları yuvarlak bir çerçeve içerisinde şık bir tasarımla arka yüze yerleştirmiş.

Serinin diğer modellerinde olduğu gibi Xiaomi 12 Ultra‘da öncelikli olarak Çin’de daha sonra Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulacak.

Xiaomi yeni serisi 12 ile adeta gövde gösterisi yaptı

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji