Xiaomi fiyatları uçuracak

Xiaomi fiyatları uçuracak

Çin’in yükselen yıldızı artık daha yükseklerden uçmak istiyor. Uygun fiyatlı telefon politikası ile piyasanın altını üstüne getiren Xiaomi, halka arz sonra

Çin’in yükselen yıldızı artık daha yükseklerden uçmak istiyor. Uygun fiyatlı telefon politikası ile piyasanın altını üstüne getiren Xiaomi, halka arz sonrası şirketin kar politikasını tekrardan gözden geçirmiş.

Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun önümüzdeki yıllarda tanıtılacak olan Xiaomi telefon modellerinin uygun fiyatlı olamayabileceğini belirtti. Xiaomi de artık devler liginde boy göstermek için fiyatları uçuracak gibi görünüyor.

xiaomi

Firmanın CEO’su Lei Jun, verdiği röportajda firmanın uygun fiyatlı telefon politikasından ilerleyen dönemlerde vazgeçebileceğini belirtti.

Firmanın fiyat politikasını değiştirmeye yönelmesinde en büyük etken yatırımcılar olarak gösteriliyor. Yatırımcısına daha fazla kar elde ettirmek için telefon fiyatlarını arttıracak olan firma, bu konuda nasıl bir yol izleyeceğini maalesef ki açıklamadı.

Tahminlere göre şirket eğer böyle bir politika izlemeye yönelirse yeni nesil amiral gemisi modelleri 800 ila 900 dolar arasında olabilir. Yani Apple ve Samsung ile hemen hemen aynı fiyatla Xiaomi sahneye çıkabilir. Peki, bu durum satışlarını nasıl etkileyecek?

Şimdi eğri oturalım doğru konuşalım. Şirketin telefonları genellikle uygun fiyatlı olduğu için tercih ediliyor. Uygun fiyata yüksek performans isteyenlerin ilk tercihlerinden olan firma, fiyatları yükseltirse müşteriler diğer firmalara yönelebilir. Bu da firmanın kar elde edicem diye zarar etmesine neden olabilir.

 En iyi Xbox Game Pass oyunları

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji