Yandaş medya Ömer Halisdemir'in adını yalana alet etti

Yandaş medya Ömer Halisdemir'in adını yalana alet etti

Yandaş medyanın Ömer Halisdemir'in adını yalana alet ederek yaptığı haberin doğru olmadığı ortaya çıktı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonda

Yandaş medyanın Ömer Halisdemir'in adını yalana alet ederek yaptığı haberin doğru olmadığı ortaya çıktı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonda görüşen baba Hasan Hüseyin Halisdemir, yandaş medyayı yalanladı.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinin muhabiri Tülay Canbolat, bir ay önce “Onlar ihanet kovalar çobanın oğlu tarih yazar” başlıklı bir “haber” yaptı. Aynı “haberi” hükümete yakın Takvim gazetesi de “Şehit Ömer Halisdemir'in babası Türk halkına seslendi: İhaneti görün” başlığı ile sayfalarına taşıdı.

Sabah muhabiri Tülay Canbolat’ın “haberi”nde geçen, 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir’e atfedilen sözlerin doğru olmadığı ortaya çıktı. Sabah’ın ve Takvim’in geçtiği “habere” göre, baba Halisdemir, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “hakkını helal etmediği”ni söyledi.

CHP kaynaklarından öğrenildiğine göre, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ile telefonda görüştü. Baba Halisdemir telefonda Sabah ve Takvim’in “haberi”nde geçen sözleri söylemediğini iletti. Baba Halisdemir, “Ben böyle bir şey söylemedim” diyerek, Sabah’ın ve Takvim’in bu “haberi”ne çok üzüldüğünü Kılıçdaroğlu’na aktardı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, baba Halisdemir ile sohbetinin ardından, avukatlarına talimat vererek “haber”i yapan Sabah ve Takvim gazetelerine “beş kuruşluk dava açın” dedi.

Sabah gazetesinin Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yalan haber yaptığı önceki gün mahkeme kararıyla bir kez daha belgelenmişti ve Sabah gazetesi 1 TL’lik tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir'in yalanladığı Sabah'ın ve Takvim'in o "haberi" şöyle:

<>

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika