Yasağın iptal edilmesinin perde arkasında Soylu-Erdoğan gerginliği iddiası

Yasağın iptal edilmesinin perde arkasında Soylu-Erdoğan gerginliği iddiası

Dün gece ani bir kararla hafta sonu sokağa çıkma yasağı kararı verilmesi sonrası bir çok kesimden tepki yağmıştı. Bugün ise AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan

Dün gece ani bir kararla hafta sonu sokağa çıkma yasağı kararı verilmesi sonrası bir çok kesimden tepki yağmıştı. Bugün ise AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsi kararıyla yasak iptal edildi. Bu durum bazı kesimler tarafından Bir Soylu-Erdoğan çekişmesi mi var sorusunu gündeme getirdi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsi kararıyla hafta sonu uygulanması planlanan sokağa çıkma yasağı iptal edildi. Kararın ardından bazı kesimler İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında bir çekişmenin yaşandığına dair açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu: İBB Meclisi İstanbul halkını cezalandırıyor

Eski CHP Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş kendisine ait sosyal medya hesabından "Süleyman Soylu, gereken mesajı aldı mı?"  sorusu sordu. Öte yandan İYİ Parti'li Mehmet Aslan " Hükümet disiplini kaybetmiştir! Kurumlar arası iletişim kopmuş, ciddiyesizlik hakim olup, ülke dingonun ahırına dönmüştür! Yeter artık, yönetemiyorsunuz daha fazla millete zarar vermeden gidin! Aynı zamanda da Erdoğan/Soylu kılıçları çekilmiştir..." ifadelerini kullandı.

BİR GERGİNLİK Mİ VAR?

Koronavirüs salgınından sonraki ilk sokağa çıkma yasağı yasağın başlayacağı tarihe iki saat kala ilan edilmiş ve halk panik içerisinde marketlere koşmuştu. Olayın akabinde Süleyman Soylu istifa kararı almış ve AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından istifa kabul edilmemişti. Dün yaşanan karar da ilk soka çıkma yasağına benzer nitelikteydi. Sağlık Bakanı'nın 'sokağa çıkma yasağı düşünülmüyor' açıklamasından sonra İçişleri Bakanlığı'nın sokağa çıkma yasağı kararı alması tepkiyle karşılandı. Bugün Erdoğan'ın şahsi kararıyla yasağı iptal etmesi ise pek çok kesim tarafından Erdoğan - Soylu arasında  bir gerginlik olabileceği sorularını gündeme getirdi.

ANASAYFA

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam