Yaşar Okuyan ikinci Bahçeli dosyasını açtı: 'Kim bu Bahçeli, neden göz yumuldu?'

Zeynel Lüle'nin hazırladığı 'Gün Ortası'nın konuğu Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, "Alparslan Türkeş'in 13 mektubunu TELE1

Yaşar Okuyan, 'MİT ajanı' dediği Bahçeli'ye ilişkin "'Türkeş mektubu'nun detaylarını açıkladı. Bahçeli için 'Kim bu herif,  geçmiş dönemde neden göz yumuldu?" diyerek flaş açıklamalarda bulundu.

Zeynel Lüle'nin hazırladığı 'Gün Ortası'nın konuğu Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, "Alparslan Türkeş'in 13 mektubunu TELE1 izleyicilerine adres vererek elinde olduğunu 'MİT Ajanı' Bahçeli'ye neden göz yumduğunu"  anlattı. Okuyan, Bahçeli'nin reform çıkışının altında yaşanan olayları,  MHP'nin Türkeş'ten bugüne ne değiştiğini, ayrıca vekil transferi ile ilgili de açıklamalarını değerlendirdi.

İşte eski Ülkücü Yaşar Okuyan'ın Bahçeli'ye  o ilişkin açıklamalarından satır başları:

KİM BU HERİF?

"Ben de rahmetli Türkeş'in Dışkapaı'daki Askeri Hapishane  ziyaretim sırasında edindiğim kendi el yazısıyla yazılmış 13 metubu var. Benim dışımda gizlice görüşen başka bir arkadaşımda da var. O mektup'ta Bahçeli o kadar kışkırtma yapıyor ki anlamak mümkün değil, kim bu herif? Devlet Bahçeli MİT'tendir. Arkadaşlarımız MİT'ten uzak olmalı. Bunlarla hiç irtibat etmemelidir."

Daha sonraki yıllara ilişkin Okuyan, mektubun detaylarını Türkeş'e sorduğunu aktararak sözlerini şöyle sürdürdü:

OKYAN: TÜRKEŞ NEDEN GÖZ YUMDU?

"Albayım (Alparlan Türkeş) siz Bahçeli için MİT ajanı demiştiniz, şimdi Genel Sekreter yaptınız? Bu konuşmanın en az yüz'e yakın şahidi vardır. Rahmetli Türkeş de dönüp bana MHP gibi bir partiye MİT mutlaka adam sokar. Bu hiç olmazsa bildiğimiz adam..."

Bahçeli'ye ilişkin başka detaylarda veren eski Bakan Okuyan Devlet Bahçeli'nin aracında yakalana silahları da anlattı.

BAĞAJINDA YAKALANAN SİLAHLAR

"Bunun arabasını istiyorlar, Adana'ya gidip gelmek için. O da çıkartıp veriyor. Ve bu araba yakalanıyor... Bagajında 2 Kalaşnikov ve 704 tane mermi çıkıyor. Karakola bile çağrılmıyor. MHP davasında yargılanmadı. Hepimiz idamla (220 kişi) yargılandık, jilet parçası bulsaydılar asacaklardı hepimiz, Neredeydi o sırada? Bu süreçlerde geçen bir parti ve ilginçtir rahmeli Türkeş öldükten sonra yerine Genel Başkan oldu?

...

Bir kaset iddiası var özel yaşamına ilişkin, 3-4 yıldır sürüp gidiyor.

[caption id="" align="alignnone" width="598"]Yaşar Okuyan, 'MİT ajanı' dediği Bahçeli'ye ilişkin "'Türkeş mektubu'nun detaylarını açıkladı. Bahçeli için 'Kim bu herif,  geçmiş dönemde neden göz yumuldu?" diyerek flaş açıklamalarda bulundu. Yaşar Okuyan, 'MİT ajanı' dediği Bahçeli'ye ilişkin "'Türkeş mektubu'nun detaylarını açıkladı. Bahçeli için 'Kim bu herif,  geçmiş dönemde neden göz yumuldu?" diyerek flaş açıklamalarda bulundu.[/caption]

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika