Yavaş'ın odasındaki Erdoğan portresinin yolculuğu: 'Bir aya odadan çıkacak'

Yavaş'ın odasındaki Erdoğan portresinin yolculuğu: 'Bir aya odadan çıkacak'

Yavaş'ın odasındaki Erdoğan portresinin yolculuğu: 'Bir aya odadan çıkacak'... Makam odasına yerleşen Yavaş'ın oda içerisinde yaptığı değişiklerden biri sosyal medya

Makam odasına yerleşen Yavaş'ın oda içerisinde yaptığı değişiklerden biri sosyal medya kullanıcılarının gözünden kaçmadı.

Mansur Yavaş, 31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 48,37 oy oranıyla rakibini geride bırakarak Ankara'nın yeni belediye başkanı oldu. Devir teslim işlemlerinin ardından makam odasına yerleşen Yavaş'ın oda içerisinde yaptığı değişiklerden biri sosyal medya kullanıcılarının gözünden kaçmadı.

Melih Gökçek'in 'istifa ettirilmesinin' ardından göreve getirilen AKP'li Mustafa Tuna'nın döneminde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait portre makam masasının hemen arkasında bulunuyordu. Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflarda Yavaş'ın göreve başladıktan sonra Erdoğan'a ait portrenin yerini değiştirdiği görülüyor.

Farklı zamanlarda çekilen fotoğrafların ilkinde Erdoğan'ın portresi makam masasının bir yan tarafına alınmış haldeyken, fotoğrafın eski yerine Mustafa Kemal Atatürk'ün bir çiziminin getirildiği görünüyor. Daha ileri zamanda çekildiği tahmin edilen diğer fotoğrafta ise Erdoğan portresinin makam masasından daha uzak bir yere asıldığı dikkati çekiyor.

(Mustafa Tuna döneminde çekilen bir fotoğraf)

(Mansur Yavaş'ın çekilen ilk fotoğrafı)

(Mansur Yavaş'ın çekilen ikinci fotoğrafı)

(T24)

Politika