Ömer ŞAHİN
Ömer ŞAHİN - Neler oluyor?

Ankara’da yeni bir “MASA” daha kuruldu

Ömer Şahin / Ankara 
Bu “MASA” diğerinden biraz farklı. İktidardaki AK Parti’nin önemli isimlerinin çekirdek kadrosunu oluşturduğu “MASA”ya muhalefetten milletvekili ve danışmanlar da katılıyor. MASA’nın en dikkat çeken isimleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan (Mücahit) Arslan, bir dönem Tansu Çiller’in Başdanışmanlığını da yapan AK Parti eski milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Prof. Dr. Hikmet Özdemir, Anayasa Mahkemesi eski üyesi Osman Paksüt ve Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Başkanı Hüseyin Kaya.
Yaklaşık 3 ay önce kurulan bir şirketin kısa adı  “MASA”.  
Batı’daki Think-Thank kuruluşları örnek alınarak kurulmuş.  
“MASA”nın başında siyasal stratejist, danışman Atılgan Bayar bulunuyor. Kendilerini “bağımsız ve bağlantısız” olarak tanımlıyorlar.
MASA’nın çekirdek kadrosu AK Parti’ye yakın isimler olsa da katılımcılar arasında diğer siyasi parti ve farklı görüşten isimlerin de olduğu söyleniyor. Herhangi bir siyasi partinin arka bahçesi, uzantısı olmadıklarını özellikle belirtiyorlar.  
SES Partisi’ni kuran eski HDP’li Ayhan Bilgen de MASA toplantısına katılan isimler arasında.
“MASA” her hafta mutlaka kuruluyor. Haftada bazen iki etkinlik yapılıyor. İç ve dış önemli konular “MASA”ya yatırılırken uzman katılımcılar entelektüel katkı sağlıyor.  Toplantıların yabancı konukların da katılımıyla devam edeceği ve “MASA” halkasının önümüzdeki günlerde daha da genişleyeceği tahmin ediliyor. Hiçbir siyasi projenin içinde olmadıklarını ve herhangi bir siyasi partiyle ilişkileri bulunmadığını amaçlarının sadece “beyin fırtınası estirmek” olduğunu söyleseler de  katılımcıların kimliği “MASA”ya olan ilgiyi ve merakı artırıyor. 

mucahit-arslan.jpg

(Mücahit Arslan)

huseyin-kocabiyik.jpg

(Hüseyin Kocabıyık)

a204dbbf911eb9ca26c3f04bbcedece7.jpg

Prof. Dr. Hikmet Özdemir
osman-paksut.jpg
(Osman Paksüt)
huseyin-kaya.jpg

(Hüseyin Kaya)

atilgan.jpg

Atılgan Bayar

Toplam 1745 defa okunmuştur.

Ömer ŞAHİN diğer yazıları:

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.