Yeni iPhone modelleri nasıl olacak?

Yeni iPhone modelleri nasıl olacak?

Apple, her eylül ayında  yeni iPhone modellerini görücüye çıkarıyor. Bu yıl da iPhone XI (iPhone 11), iPhone XI Max (iPhone 11 Max) ve iPhone XR2’yi

Apple, her eylül ayında  yeni iPhone modellerini görücüye çıkarıyor. Bu yıl da iPhone XI (iPhone 11), iPhone XI Max (iPhone 11 Max) ve iPhone XR2’yi (2. nesil 10R) tanıtılması bekleniyor.

Öncelikle, bildiğiniz gibi yakın zamanda Apple’ın tasarım kanadındaki en önemli ismi Jonathan Ive, firmadan ayrıldığını duyurdu. Ive, kendi stüdyosunu kuracak ve yine gelecekteki pek çok proje için Apple ile ortak çalışmalar yürütecek. Şu an onun ayrılığının yeni iPhone ’ların tasarım süreçleri için olumsuz etki yaratması beklenmiyor.

Yine de, sızan render görsellerden yola çıkarsak, arka taraftaki 3 kameralı tasarım pek hoş görünmüyor. Bir çerçeve içine alınmış ve çıkıntılı hazırlanmış 3 kamera, şimdiden kullanıcıların tepkisini çekti bile. Öte yandan, bu 3 kameralı sistemdeki bir kameranın tamamen gece çekimine odaklı olarak hareket edeceği ve en iyi gece çekimi deneyimlerini sunacağı iddia ediliyor.

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone XI’in 5.8, iPhone XI Max’in de 6.5 inç ekran değerlerine sahip olması muhtemel. OLED ekran teknolojisinin kullanılacağı iki telefonda da “çentik ekran” faktörü devam edecek, fakat bu kez daha ufak boyutlarda çentikler olacak.

Bir dikkat çekici detay ise, gelişmiş bir parmak izi okuyucu sensörün olacağı söyleniyor. Öyle ki, ekrana daha dokunmadan parmak iziniz okunacak ve ekran kullanıma hazır hale gelecek.

Gelelim çipset tarafına. Yeni iPhone telefonlarda 2. jenerasyon 7nm olarak üretilen A13 çipseti kullanılacak ve bu da 4GB RAM ile desteklenecek.

Cihazların aynı anda 2 Bluetooth cihaza bağlanabileceği, bu kez Type-C bağlantı teknolojisinin tercih edileceği ve kutuda 18w hızlı şarj destekli adaptörle geleceği de söylenenler arasında. Ek olarak, yeni iPhone’ların Qualcomm destekli 5G versiyonlarının da 2020 itibarıyla satışa sunulması bekleniyor.

Steel Series Arctis 1 oyuncu kulaklığı inceleme

Bilim Teknoloji