Yeni James Bond kim olacak?

Yeni James Bond kim olacak?

James Bond film serisinden Daniel Craig’in ayrılmasıyla, yeni James Bond karakterini canlandıracak oyuncu aranıyor.

Açıklama, filmin yapımcıları Barbara Broccoli ve Michael G. Wilson’dan geldi. Yakın zamanda Variety dergisiyle yaptıkları röportajda hala konuşmak için çok erken olduğunu söylediler.

Yapımcılar, 15 yıl boyunca dünyanın en ünlü casusu Bond karakterini canlandıran Craig’in ayrılmasının ardından, Bond karakterini canlandırmanın herhangi bir oyuncu için 'ağır bir sorumluluk' olduğunu biliyor.

Uzun zamandır ilk siyah 007 olmaya aday olan Idris Elba, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bu işin kariyeri için bir hedef olmadığını söyledi.

Wilson ve Broccoli, Idris’in harika olduğunu ve onu sevdiklerini söyledi.  Broccoli, James Bond rolünün 10-12 yıllık bir sorumluluk olduğunu, Elba'nın ‘bunu gerçekten istiyor muyum?’ diye düşündüğünü söyledi.

Yapımcı, buna ek olarak herkesin Bond rolünü oynamak istemediğini, Daniel Craig’in de geçmişte zor ikna olduğunu söyledi. Wilson da, Craig’in o zamanlar 30lu yaşlarının başında olduğunu ekledi.

Yeni James Bond adayı olarak oyuncular arasında Henri Cavill, Rege-Jean Page, Idris Elba ve Tom Hardy en çok istenilen isimler arasında yer alıyor.