Yenilgiyi kabul etmeyen AKP’liden YSK memuruna küfür!

AKP'den milletvekili aday adayı olan Necip Kumandan, YSK'nın kıdemli memuruna Kağıthane'deki çalışmalar esnasında küfür ve hakaret etti.AKP'den milletvekili aday adayı olan Necip Kumandan, yenilgiyi hazmedemeyerek YSK'nın kıdemli...

AKP'den milletvekili aday adayı olan Necip Kumandan, YSK'nın kıdemli memuruna Kağıthane'deki çalışmalar esnasında küfür ve hakaret etti.

AKP'den milletvekili aday adayı olan Necip Kumandan, yenilgiyi hazmedemeyerek YSK'nın kıdemli memuruna Kağıthane'deki çalışmalar sırasında küfür ve hakaret etti.

Halk TV'nin haberine göre; AKP'den daha önce milletvekili aday adayı olmuş Avukat Necip Kumandan oy sayım süreci esnasında ilk dakikalardan itibaren önce CHP'li vekillere "Meclis'i karıştırıyorsunuz yeterince, burayı da karıştırmayın" diyerek sataştı.

Ardından seçim kurulunun verdiği karara rağmen, AKP lehine karar aldırmak için salondakiler üzerinde baskı kurmaya çalıştı. Bu esnada çıkan tartışmada hakime tehditkar bir tavırla, parmak sallayarak konuşunca polisler hareketlenip müşahit ve vekillerin olduğu bölge ile kurul arasına tampon vazifesi görmek için barikat kurdu.

YSK memurlarına da emir verir tarzda konuşmalarını sürdüren Necip Kumandan'a, en sonunda bir memur tepki gösterdi.

YSK kıdemli memuru, "Bana parti temsilcilerine yaptığın gibi yapamazsın. Ben burada devlet memuruyum ve YSK adına işimi yapıyorum. Yeter artık provake etmeye çalışmanız" diyerek isyan etti. Bunun üzerine Kumandan, YSK kıdemli memuruna ağza alınmayacak küfürler etti.

YSK kıdemli memuru, Kumandan'dan şikayetçi olacağını belirtti.

Sinop'un Gerze ilçesinde  dört erkek çocuğa tecavüz ve cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan İslamcı Gençlik İlim ve Hikmet Derneği Başkanı Rafet Ermiş’in avukatlığını, AKP İstanbul Milletvekili Aday Adayı Necip Kumandaveren’in üstlendiği ortaya çıkmıştı.

Edinilen bilgilere göre, Necip Kumandaveren daha sonra soyadını Kumandan olarak değiştirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika