Yılmaz Özdil'den AK Parti'ye 'Sakız Adası' isyanı: ''Sağır sultan bile biliyor!''

Yılmaz Özdil'den AK Parti'ye 'Sakız Adası' isyanı: ''Sağır sultan bile biliyor!''

Yılmaz Özdil, Yunanistan'daki Sakız Adası'ndaki askeri varlığı ile ilgili bir yazı yazdı. Özdil, "Sakız'da en az 15 bin asker var! Gizli saklı değil.'' ifadelerini kullandı.

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Yunanistan'ın Sakız Adası'ndaki askeri varlığını yazdı. "Sakız'da en az 15 bin asker var! Gizli saklı değil. Sakız'da herhangi bir restorana veya kafeye otur, bu kışlalara giden gelen askeri araçları günün her saatinde görürsün" diyen Özdil, "Sadece Yunan savaş gemileri değil, NATO'ya bağlı savaş gemileri parkeder, Fransız savaş gemisi, Portekiz savaş gemisi, Alman savaş gemisi, İspanyol savaş gemisi, vızır vızırdır. Biz navtex yayınlayarak güya deşifre ediyoruz… Halbuki, Sakız'daki Yunan askeri varlığını sağır sultan bile biliyor" ifadelerini kullandı.

Yılmaz Özdil'in Sözcü'deki "Navtex" başlıklı yazısı şöyle;

Sakız'ın tam merkezinde, restoranların otellerin hemen arkasında kışla var! Kışlada beş bin piyade var. Normalde, asayişi sağlamak için en fazla jandarma olması lazım ama, bunlar silahlı piyade. ★ Bu kışlanın daha büyüğü, Sakız'ın silüetini oluşturan 1297 metre yüksekliğindeki Pelineo Dağları'nın eteklerinde yeralıyor. Sakız'da en az 15 bin asker var! ★ Gizli saklı değil. Sakız'da herhangi bir restorana veya kafeye otur, bu kışlalara giden gelen askeri araçları günün her saatinde görürsün. ★ 20 senedir kafede oturanlar bile görüyor… Bizim sayın hükümetimiz anca görüyor, anca navtex yayınlıyor! ★ Sakız'ın kordonuna otur… Sadece Yunan savaş gemileri değil, NATO'ya bağlı savaş gemileri parkeder, Fransız savaş gemisi, Portekiz savaş gemisi, Alman savaş gemisi, İspanyol savaş gemisi, vızır vızırdır. Biz navtex yayınlayarak güya deşifre ediyoruz… Halbuki, Sakız'daki Yunan askeri varlığını sağır sultan bile biliyor. ★ Uzaydan görüntü almana filan gerek yok. Sakız'ın kordonuna otur… Yunan sahil güvenlik botlarının SAT komandolarıyla dolu olduğunu kabak gibi görürsün. ★ Sakız'a Yunan yolcu gemileriyle asker taşınıyor. Üstelik… Atina'dan Sakız başta olmak üzere, bütün Yunan adalarına çalışan feribotların, neredeyse bütün personeli emekli ordu mensuplarıdır, kamarotlar bile istihbarat personelidir. ★ Milli İstihbarat Teşkilatımız, Sakız'ı avucunun içi gibi bilir. Sakız'a değil asker, göçmen kuş bile gelse, MİT'in haberi olur. ★ E hal böyleyken, sayın hükümetimizin Sakız'a asker yığdıklarını sanki ilk defa duymuş gibi navtex yayınlaması, bunun “son dakika haberi” olarak sunulması… Hazindir desem olmaz, komiktir desem hiç olmaz, en iyisi susayım, Sakız'a karşı kahvemi yudumlamaya devam edeyim bari.