Yoğun bakıma kaldırılmıştı! Hastaneden Neslican Tay açıklaması!

Yoğun bakıma kaldırılmıştı! Hastaneden Neslican Tay açıklaması!

Sosyal medyada kansere karşı verdiği mücadele ile tanınan Neslican Tay, yoğun bakıma kaldırıldı.Sosyal medyada kansere karşı verdiği mücadele ile tanınan Neslican Tay, yoğun bakıma kaldırıldı. Bacağındaki tümör nedeniyle...

Sosyal medyada kansere karşı verdiği mücadele ile tanınan Neslican Tay, yoğun bakıma kaldırıldı.

Sosyal medyada kansere karşı verdiği mücadele ile tanınan Neslican Tay, yoğun bakıma kaldırıldı. Bacağındaki tümör nedeniyle 2018'de bacağı kesilen; dördüncü kez kansere yakalandığını ve savaşına devam edeceğini duyuran; hayatını, yaşadıklarını ve tedavisini sosyal medyada aktaran Neslican Tay'ın yoğun bakıma alındığı öğrenildi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Neslican Tay’ın sağlık durumuyla ilgili hastaneden yapılan açıklamada, “Hastamız Neslican Tay, tedavisi devam etmekte olan hastalığına bağlı semptomların artması nedeniyle 6 Eylül’de hastanemize müracaat etmiştir. Yapılan multidisipliner klinik değerlendirmelerimiz neticesinde 15 Eylül Cumartesi saat 12.06’da yoğun bakım ünitemize alınma gerekliliği oluşmuştur. Hastamızın tedavisi, ilgili tüm branşlarımızın yakın takibi ile devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Hastaneye yapılan aramalardan edinilen bilgilere göre Neslican Tay’ın durumunun aynı olduğu ve sabah saatlerinden itibaren çok sayıda kan bağışı için arandığı kaydedildi.

NESLİCAN TAY'DAN AÇIKLAMA

Neslican Tay, dördüncü kez kansere yakalandığını 7 Eylül’de sosyal medyadan şu sözlerle paylaşmıştı; “Çok teşekkür ederim. 3 kere yendim 4'te yolda ben de kendime ve iyleşeceğime çok inanıyorum. İyi ki varsınız videoyu burdan benim yerime paylaşıp güzel dileklerini esirgemeyen herkes!”

Kan bağışı için gerekli şartlara uygun olan kişilerin Bağcılar Medipol hastanesine gidebileceği duyuruldu.

Kan bağışı için gerekli şartlar şöyle:

- 0 Rh (+) kan grubunda olmak

- 18-65 yaş arasında olmak

- 55-120 kg ağırlığında olmak

- Son bir yıl içinde herhangi bir genel anestezi altında ameliyat geçirmemiş olmak

Yüksek tansiyon, şeker hastalığı, tüberküloz, astım gibi kronik hastalıkların olmaması

- B ve C tipi sarılık geçirmemiş olmaması

- Son 72 saat içinde antibiyotik tedavisi almamış olmak

- Aşı yaptırmamış olmaları

- Son 5 gün içinde asprin vb. ilaçlar kullanamamış olmaları

- Son 48 saat içinde alkol almamış olmaları

- Sürekli kullanılan bir ilacın olmaması