YouTube hızlı arama kişiselleştirilmiş sonuçlar sunuyor

YouTube hızlı arama kişiselleştirilmiş sonuçlar sunuyor

YouTube ilk olarak tasarım alanında bazı değişiklikler yapılmıştı. Hatta kendi sembolünü bile değiştirmişti. Uygulama daha fazla izlenmek için elinden gelen herşeyi yapıyor.

Bundan kısa bir süre önce App Store platformunda yer alan bir özellik YouTube platformunda da yer almaya başladı. Hızlı arama özelliği olarak bilinen bu özellik sayesinde istediğiniz tüm içeriklere daha hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün. Üstelik bunun için ekstradan bir eklenti kurmanıza gerek yok.

Bu yeni özellik sayesinde öneriler denilen bir bölüm oluştu. Arama butonunun hemen alt tarafında yer alan bu kısımda canlı müzik, matematik, futbol ve rap yapma gibi birçok kategori bulunuyor. Bunlar içerisinden size en uygun olanını seçerek aramanızı basit hale getirebilirsiniz.

YouTube hızlı arama

YouTube algoritmaları tüm bu kategoriler içerisinden sizin geçmiş deneyimlerinize dayanarak en uygun olanları seçip karşınızda çıkarıyor. Böylece arama konusu çok daha kısa sürüyor. Bazen kullanıcılar arama konusunda işin içinden çıkamıyor. Şirket bu yeni kişiselleştirilmiş sonuçlar sistemi ile birlikte kullanıcı deneyimini büyük oranda artırdı.

Fenerbahçe YouTube gelirleri tahminlerin üstüne çıktı: Ali Koç bile şaşırdı

YouTube hızlı arama özelliği tüm kullanıcılara dağıtıldı. Platforma giriş yapanlar arama butonunun hemen altında bu seçeneklerin olduğunu görebilirler. Peki siz YouTube tarafından getirilen bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji