YouTube Shorts rekor kullanıcı sayısı elde etti

YouTube Shorts rekor kullanıcı sayısı elde etti

YouTube Shorts şu anda 1,5 milyardan fazla aktif, oturum açmış aylık kullanıcıya sahip. Ezeli rakibi TikTok, Eylül 2021 itibariyle, oldukça uzun bir süredir var olmasına rağmen aylık 1 milyar kullanıcıya ulaşabiliyordu.

 Bu da aradaki rekabeti düşününce ciddi bir fark demek. Kısa biçim biçimi, YouTube’un daha geleneksel videolarına da yardımcı olmuş gibi görünüyor. Google markası, hem Kısa videolar hem de daha uzun videolar yayınlayan kanalların, yalnızca uzun klipler yükleyen içerik oluşturuculara kıyasla daha iyi abone artışı ve izlenme süresinden yararlandığını söyledi. YouTube bunu “bugünün izleyicisinin gerçekliğini”, yani farklı zamanlarda ve yerlerde değişen içerikleri izleme eğilimini yansıtıyor olarak yorumladı. İşe gidip gelirken Kısa bir video, öğle tatilinde daha uzun bir video izleyebilirsiniz.

YouTube Shorts aylık 1,5 milyardan fazla kullanıcıya erişti!

İstatistik açıkça Youtube Shorts uygulamasını TikTok ve Instagram Stories için ciddi bir rekabet olarak konumlandırmayı amaçlıyor. Ayrıca Shorts para kazanmalarına yardımcı olabileceğine inanmayan içerik oluşturucuları da çekebilir. Instagram zaten daha uzun videolar izleme seçeneğine sahipken, TikTok kısa süre önce maksimum uzunluğunu 10 dakikaya çıkardı.

Bununla birlikte, YouTube’un aylık kullanıcı rakamına yönelik konuşması da farklı öncelikleri gösteriyor. Kısa videoları, içerik oluşturucuların uzun süreli çalışmalarını artırmanın bir yolu olarak görürken, Instagram ve TikTok, uzun süreli videoları normalde daha küçük içeriğe odaklanan sosyal medya yıldızları için seçenekler olarak görüyor.

POCO F4 GT akıllı telefon incelemesi