YTÜ’den ihraç edilen hocalar uğurlandı: Ara veriyoruz, gitmiyoruz

YTÜ’den ihraç edilen hocalar uğurlandı: Ara veriyoruz, gitmiyoruz

Son Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Yıldız Teknik Üniversitesi'nden (YTÜ) ihraç edilen akademisyenler, öğrenciler, mezunlar ve akademisyenler tarafından alkışlar eşliğinde uğurlandı.ÖĞRENCİLER OTOBÜSLERDEN İNDİRİLEREK...

Son Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Yıldız Teknik Üniversitesi'nden (YTÜ) ihraç edilen akademisyenler, öğrenciler, mezunlar ve akademisyenler tarafından alkışlar eşliğinde uğurlandı.

ÖĞRENCİLER OTOBÜSLERDEN İNDİRİLEREK TEK TEK ARANDI

İleri’nin aktardığına göre ögˆrencilerin, akademisyenlerin ve destek vermek için gelen yurttaşlarla birlikte, Davutpas¸a Kampu¨su¨ ana kapısında bulus¸tuğu uğurlamada, polis ve Özel Güvenlik Birimleri (O¨GB) ablukası yas¸andı. Kampüs ana kapısında c¸anta ve kimlik kontrolu¨ yapılırken ögˆrenciler, ring arac¸ları ve otobu¨slerden indirilerek tek tek arandı.

''BÖLÜMÜN KURUCULARIYIZ’

O¨gˆrencileriyle beraber odalarını toplayan akademisyenler alkıs¸larla birlikle I·ktisat Faku¨ltesi o¨nu¨nde bir araya geldi. Burada konus¸an Prof. Dr. Fulya Atacan, "Biz bu bo¨lu¨mu¨n kurucularıyız, buradaki hocalar ders veriyorsa bizim sayemizdedir. Biz ara veriyoruz, gitmiyoruz" dedi.

''BU VATANSEVERLİK MİDİR?’

Arş. Gör. Dr. Su¨reyya Algu¨l ise, "Bo¨yle ugˆurlanmak bize nasip oldu, c¸ok mutluyum" diye seslendi.

Henu¨z ihrac¸ edilmeyen akademisyenlerden Doc¸. Dr. Ester Ruben ise, "Arkadas¸larımızın ihracında payı olan o¨gˆretim go¨revlilerine idarecilere sesleniyorum: Bu vatanseverlik midir? Arkadas¸larımızı geri istiyoruz'' dedi.

''KAHROLSUN İSTİBDAT YAŞASIN HÜRRİYET’

I·hrac¸ edilen ve edilmeyen akademisyenler, mezunlar ve o¨gˆrenciler hep birlikte alkıs¸larla YTU¨ Davutpas¸a Kampu¨su¨ ana kapısına dogˆru yu¨ru¨yu¨s¸e gec¸ti. Polis ve O¨GB'nin tüm engellemelerine rağmen devam eden yürüyüş, "Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet" sloganlarıyla sonlandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Eğitim