Yunan basınından Erdoğan’ın Fetih suresi çıkışına yanıt

Yunan basınından Erdoğan’ın Fetih suresi çıkışına yanıt

Ayasofya'da Fetih suresinin okunacağını açıklaması Yunan basınında geniş yer buldu. Yunanistan Fetih suresi okunmasını "Büyük meydan okuma" olarak değerlendirdi

Partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, İstanbul'un fethinin 567. yılı dolayısıyla Ayasofya'da Fetih suresinin okunacağını açıklaması Yunan basınında geniş yer buldu. Yunanistan Fetih suresi okunmasını "Büyük meydan okuma" olarak değerlendirdi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada İstanbul'un Fethi kutlamaları kapsamında bugün, Ayasofya'da Fetih suresi okunacağını açıklanacağını duyurmuştu. Bu durum, Yunan medyasında, “Erdoğan meydan okuyor, İstanbul’un düşüşünü kutlamak için dua edilecek”, “Türklerden eşi görülmemiş meydan okuma...”, Helenizm’e karşı meydan okuma” başlıklarıyla yer aldı.

'EŞİ GÖRÜLMEMİŞ MEYDAN OKUMA'

Yunan medyası "Erdoğan meydan okuyor, İstanbul'un düşüşünü kutlamak için dua edilecek", "Türklerden eşi görülmemiş meydan okuma..." gibi manşetlerle Ayasofya'da okunacak Fetih Suresi karşısında tepkilerini gösterdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya