Yunanistan Başbakanı Miçotakis: Bir gece ansızın gelmekle övünenler, bir sabah uyandıklarında acı gerçekle karşılaşabilir

Yunanistan Başbakanı Miçotakis: Bir gece ansızın gelmekle övünenler, bir sabah uyandıklarında acı gerçekle karşılaşabilir

"Bir gece ansızın gelmekle övünenler, bir sabah uyandıklarında acı gerçekle karşılaşabilir"

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın sözlerine göndermede bulunarak, "Bir gece ansızın gelmekle övünenler, bir sabah uyandıklarında acı gerçekle karşılaşabilir" dedi.

Lockheed Martin'den 5. geliştirilmiş F-16 Viper'ın teslimatı için Boeotia'da bulunan Yunan Havacılık Endüstrisi tesisine giden Miçotakis, Türkiye'nin "uluslararası hukuk, Yunanistan'ın güçlenen silahlı kuvvetleri ve güçlü müttefikleri" sebebiyle geri adım atmak zorunda kalacağını söyledi. 

Yunanistan lideri, "Bir kez daha söyleyeyim. Bizim ülkemiz absürtle diyalog kurmaz" derken, "Yunanistan hava sahasının hiç korunmadığı kadar iyi korunduğunu" ifade etti. 

Miçotakis, Yunanistan'ın her tehdide "hazır olarak" karşılık verdiğini belirtti.

Erdoğan, Yunanistan'la artan gerilim  hakkındaki açıklamalarında birkaç kez "Bir gece ansızın gelebiliriz" söylemini kullanmıştı.

Etiketler :