Yunanistan Başbakanı Miçotakis’ten mülteci açıklaması: Sınır güvenliğimizi artırıyoruz

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’ten mülteci açıklaması: Sınır güvenliğimizi artırıyoruz

Türkiye’nin 'Avrupa’ya geçişleri durdurmayacağız' açıklamasının ardından göçmenler sınırlara yönelirken, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis,

Türkiye’nin 'Avrupa’ya geçişleri durdurmayacağız' açıklamasının ardından göçmenler sınırlara yönelirken, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, "Ülkeye yasa dışı girişlere izin verilmeyecek, sınır güvenliğimizi artırıyoruz" açıklamanda bulundu.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in "Mülteci politikamız aynıdır ama ortada bir durum var, artık mültecileri tutabilecek durumda değiliz" açıklamasının ardından sınırlarda hareketlilik başladı. Bir çok göçmen kara ve deniz yollarından Yunanistan'a geçmeye çalışıyor.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Yunanistan-Türkiye sınırında ciddi sayıda göçmen ve mülteci toplandığını belirterek konu hakkında bir açıklama yaptı.

Miçotakis, Twitter hesabından "Açık olayım: Yunanistan'a yasa dışı hiçbir girişe izin verilmeyecek" mesajını paylaştı.

'BAŞKALARININ ALDIĞI KARARLARIN SONUÇLARINA BİZ KATLANMAYACAĞIZ'

Sınır güvenliğini artırdıklarını da belirten Miçotakis, Suriye'de yaşanan 'trajik olaylarda' sorumluluklarının olmadığını belirterek "Başkalarının aldığı kararların sonuçlarına biz katlanamayız. Durumu Avrupa Birliği'ne de bildirdim" ifadesini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika