Zayıflama haplarına dikkat! Ölüm saçıyor

Zayıflama haplarına dikkat! Ölüm saçıyor

Zayıflama hapları kullanmanın zararları geri dönüşü olmayan ciddi sorunlara yol açtığı biliniyordu. İnsanlar, internet ve TV ortamlarında hızlı

Zayıflama hapları kullanmanın zararları geri dönüşü olmayan ciddi sorunlara yol açtığı biliniyordu. İnsanlar, internet ve TV ortamlarında hızlı zayıflamaya özendirerek bu tarz hapların alınmasına teşvik edilirken, bilinçsiz şekilde alınan zayıflama haplarının sonuçları ölümle bitiyor.

Zayıflama haplarının % 95 i tarım bakanlığından onay almaktadır. Sağlık bakanlığı onayı olmayan ürünlerin içerikleri bilinmemektedir. Metabolizmayı olağanın dışında çalıştırdıkları için kalp çarpıntısı , tansiyon , mide bulantısı gibi küçük yan etkilere sahip olabilirler. Küçük yan etkiler dedik çünkü sonucu ölüme , felç kalma gibi hayati durumlarla sık karşılandığı için kullanan kişilerin bu tarz yan etkileri umursamadıkları görülmektedir. İçeriklerindeki maddeler bağırsakları hızla çalıştırırken vücudun anlamsız vitamin kaybına neden olmaktadır.Piyasada bulunan bir çok haplar sağlık bakanlığı tarafından toplatılıyor içlerinden bir tanesinin onayı olduğu onunda hekim kontrolünde kullanılması gerekliliği özellikle vurgulanıyor.

Zayıflama haplarının sonu ölüme varan yan etkilerinin olmasında rol oynayan en son tespit edilen ‘Sibutramin’ maddesidir. Bu madde obezite tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Tek başına kullanılması bile tansiyon ve kalp krizi ni etkili bir şekilde tetiklerken farklı maddeler ile birleştirerek zayıflama hapı altında satılması cinayet sebebidir.

Yapılan bir çok araştırma bakanlık tarafından toplatılması sağlığa ne kadar zararlı olduklarının da göstergesidir. Hızlı kilo vermek başlı başına büyük sorunlar teşkil ederken haplarla zayıflama ne kadar doğrudur tartışılır.

Zayıflama hapları kullanmanın zararları içerisinde metabolik olanları vardır ki organ yetmezliğine kadar neden olmaktadır. diyabet hastalarının kullanımı şeker komasına girmelerine sebep olmuştur. Kronik rahatsızlığı olanların özellikle bu tarz hapları kesinlikle kullanmamaları önemlidir.

Garantili zayıflama , mucize zayıflama başlıkları altında satılan hapların garantili zayıflatacağı iki yer var elbette cüzdanınız ve sağlığınız gözle görülür bir kayba uğrayacaktır.

Zayıflama Haplarının Yan Etkileri

Baş ağrısı

Baş dönmesi

Kalp çarpıntısı

Vücut sıvı yetersizliği

Bağırsak problemleri

Bayılma

İntihar dürtüsü

Panik atak

Böbrek yetmezliği ve sorunları

Halsizlik

Organ yetmezliği

Ölüm

Zayıflama haplarının bilinen en büyük zararı böbreklere olmaktadır. Bu tarz bitkisel ürünlerin böbrek yolu ile atıldığını yeterince su içilmediği taktirde böbrek deformasyonuna ağrı ve kramplara neden olduğu görülmektedir. Her ne olursa olsun hekim ve diyetisyenlerin asla onay vermediği zayıflama yöntemidir. İleri derecede obezite tedavisinde ancak hekim kontrolünde kullanılmalıdır. Bu tarz ilaçların ani kilo verdirip ilaç bırakıldığı zaman hızla daha fazlasını aldırdığı da gerçektir.

Kaynak:Formbeslenme

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık