Zekanızı arttırmak için bunlara dikkat edin

Zekanızı arttırmak için bunlara dikkat edin

Birçok kişi zeka seviyesini yükseltmek istiyor. Günlük hayatı daha pratik hale getirebilecek olan bu değişim sizin elinizde. Hadi gelin bunu nasıl yapabileceğinize birlikte bakalım.

Psikologlar ve nörologlar zeka seviyesini yükseltmek için bazı önerilerde bulunuyor. Her ne kadar doğuştan gelen zekanın değiştirilemez olduğu düşünülse bile yine de son zamanlarda bu pek doğru bulunmuyor. Sağlıklı ve yararlı bazı yöntemler ile zeka seviyenizde önemli bir değişiklik yaratabilirsiniz.

Öncelikle sürekli yeni konular öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Mesela bugüne kadar pek kullanmadığınız yollar ve caddeler ile evinize ulaşmaya çalışabilirsiniz. Böylece zihniniz daha fazla hücre bağlantısı kurmak zorunda kalacak.

Bilim insanları tarafından önerilen bir diğer yöntem ise düzenli uykudan geçiyor. Günlük düzenli bir uyku oluşturmazsanız beyin hücreleri yeteri kadar bağlantı kuramaz. Böyle bir durumda beyninizdeki gri ve beyaz bölgeler olumsuz etkilenir.

zeka seviyesini yükseltmek
Birçok araştırmacı genellikle 7 ila 9 saat arasındaki uykunun yeterli olduğunu düşünüyor. Yiyecek ve içecekler konusunda da bazı öneriler var. Mesela muhakkak zeytinyağı tüketilmesi tavsiye ediliyor. Ayrıca organik fındık ezmesi, keten ve omega-3 bakımından zengin besinler fazlasıyla öneriliyor.

Sudoku ve puzzle gibi oyunlar yine zeka seviyesine olumlu etki yaratabiliyor. Ayrıca dil yeteneğinizi geliştirecek ve hafızanızı zorlayacak bazı oyunlar deneyebilirsiniz. Yine kahve tüketimini azaltmanız bir diğer önemli etken. Kahve genellikle gri bölgeyi azaltması ile biliniyor. Tüm bunlara ek olarak egzersiz ve meditasyon iyi bir zihin açıcı örnek olacaktır.

Microsoft yapay zeka ile çalışan performansını ölçecek

Bunlar birçok bilim insanı ve araştırmacı tarafından önerilen yöntemler. Eğer sizin de bu ve bunun gibi yöntemleriniz varsa yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bilim Teknoloji