Ziya Selçuk'tan 'istifa' paylaşımı

Ziya Selçuk'tan 'istifa' paylaşımı

Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığından istifasına ilişkin paylaşımda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı görevinden istifa eden Ziya Selçuk yerine, Mahmut Özer atandı. Karar, bu gece Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ziya Selçuk, konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Selçuk, şu ifadeleri kullandı:

Millî Eğitim Bakanlığı görevim bugün itibarıyla nihayetlenmiştir. Bana ülkemin çocukları için çalışma imkânı sağlayan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum.

 

Milletimize, eğitim ailemize, birlikte görev yaptığım Bakan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

 

Görev yaptığım süre boyunca birlikte çok kıymetli çalışmalara imza attığımız değerli çalışma arkadaşım Bakanımız Sayın Mahmut Özer Bey’e ve göreve yeni başlayan Bakan Yardımcılarımıza  başarılar diliyorum.

Bir açıklama da Instagram'dan

Selçuk, Instagram hesabından da bir paylaşımda bulundu. Selçuk paylaşımında, "Bu, bir veda değil; bir “hoş geldin” mektubu benim için. Yanınıza yeniden hoş geldim." ifadesini kullandı.

Selçuk'un paylaşımı şöyle:

Evlatlarım,

 

Ben bir öğretmenim. Öğretmen yeri gelir, ailenizden biri olur. Yeri gelir, arkadaşınız, sırdaşınız, yol arkadaşınız olur. Yeri gelir, rehber olur; yeri gelir, bakan olur. Gün gelir bu sıfatlar silinir, geriye yine “öğretmen” kalır.

 

Ben bugün öğretmenim. Hem sizin öğretmeniniz hem de sınıflarınızda, okullarınızda sizin geleceğiniz için çalışan bir milyon öğretmeninizin meslektaşıyım. Ne mutlu ki hayatım, okul koridorlarında sizin sesinizle geçti ve ömrüm oldukça yine bu sesi duyacağım. Bu yüzden bu, bir veda değil; bir “hoş geldin” mektubu benim için. Yanınıza yeniden hoş geldim.

 

İsterim ki ülkemize, güzel ahlaka, güzel Türkçemize, o heybetli ve derin kültürümüze tutunarak dünyanın bütün güzellik ve iyiliklerine uzanın, bilim ve bilgiyi derin bir nefes gibi içinize çekin. Bunu yaparken en büyük desteği yine kendinizden alacaksınız. Birbirinize yaslanın ve birbirinize olan saygı, sevgi ve anlayışınızla bu memleketi, bir ülke ödevi bilinciyle omuzlayın. 

 

Öğretmenleriniz… Çok kıymetliler. Onların değerinin ölçülemeyeceğini ileride muhakkak fark edeceksiniz ancak öğretmenlerinizle ilişkilerinizi bugünden böyle kurun ve hep yanlarında olun. Benim için her biriniz kendi öğretmeninin gözlerinin ta içine bakıp şunu söylerse minnettar olurum: “Öğretmenim iyi ki varsın.”

 

İnanıyorum ki öğretmenleriniz sayesinde eğitim yolculuğunuzda tüm yollarınız açılacak ve siz bu yolun içinde geleceğe güvenli adımlarla yürüyeceksiniz. Yolunuza ışık tutacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

 

Müsaadenizle, bana her daim hizamı gösteren güzel gözlerinizden öpüyor; kendileriyle tanıştığımdan beri yardım, anlayış ve desteklerini esirgemeyen ailelerinize sevgilerimi sunuyorum. Dua, niyet ve gülümsemesiyle bana destek olan herkesi kalbimle selamlıyorum.

 

Daima sevgiyle...

Ziya Öğretmen

Önceki ve Sonraki Haberler
GENEL