Zonguldak'ta üniversite öğrencilerine su ücretine yüzde 50 indirim yapıldı

Zonguldak'ta üniversite öğrencilerine su ücretine yüzde 50 indirim yapıldı

İkametgahı Zonguldak'a alan öğrencilere indirim

Zonguldak Belediye Meclisi'nde alınan kararla, ikameti Zonguldak'ta bulunan üniversite öğrencilerine su fiyatlarında yüzde 50 indirim yapıldı.

Zonguldak Belediyesi Meclisi'nin Aralık ayı ikinci birleşimi toplandı. Belediye Başkanı Ömer Selim Alan Başkanlığı'n da gerçekleştirilen mecliste kararlar alındı. Belediyeye alt Zon-Bel İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin sermayesinin artırımı hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy birliğiyle kabul edildi. kabul edilen rapora göre şirket sermayesi 100 binden 350 bin liraya yükseltildi.

Merkez Kıyı Düzenlemesi ve Sosyal Donatılar İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” proje doğrultusunda geçici kabulü tamamlanan ve toplamda 35.906,07metrekare yüzölçümlü alan içerisinde bulunan mimari projesinde belirtilen yapılardan Yapı-1A, Yapı-1B, Yapı-1iC, Yapı-2 ve Yapı-3 olarak adlandırılan yapıların ve bağımsız bölümlerin beraber veya ayrı ayrı olmak üzere 10 yıl süresince kiralama ihalesine çıkılması ve kiralama ihalesi doğrultusunda yapılacak tüm iş ve işlemler için Belediye Encümenine ve Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy bile kabul edildi. Kabul edilen maddeye göre Zonguldak Belediyesi'ne iş yerlerinin 10 yıllığına kiraya verilmek üzere ihale yapma yetkisi verildi.

İkametgahı Zonguldak'a alan öğrencilere indirim

Mecliste Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün Su ve Kanalizasyon Hizmetlerinde Uyulacak Usul Tarifeler ve Abone Hizmetleri Yönetmeliğinin ilgili maddelerinde değişiklik yapılması talebi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu görüşüldü. Oy birliği kabul edilen maddeye göre ikametgah adreslerini Zonguldak'a kadar üniversite öğrencilerine su fiyatlarında indirim yapılacak. Belediye adına kayıtlı olan 67 AU 739 resmi plakalı, 2011 model, aracın ekonomik ömrünün tamamlamış olması ve bakım, onarım ve tamir maliyeti sebebiyle satış işlemlerinin icrası için Belediye Başkanı ve Belediye Encümenine yetki verilmesi talebi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Bilgi Raporu okundu. 

Etiketler :