Zoom, yeni satın alım faaliyetlerine girişti

Zoom, yeni satın alım faaliyetlerine girişti

Zoom, bulut bilişim teknolojileri alanında iyi bir konumda olan Five9 şirketini 17,4 milyar dolara satın aldı.

Zoom gibi bir platform çok ciddi sunucu kapasitesine ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle şirketin böyle bir satın alım işlemi yapması oldukça doğal. Platformun geliştirilmesi sadece görüntülü görüşme kalitesinin arttırılmasına bağlı değil. Aynı şekilde sunucularda güçlü bir depolama işleminin yapılması şart.

zoom.jpg

Five9 şirketi tarafından kabul edilen misyon aslında bakacak olursak son derece basit. Şirketlerin müşterileri ile iletişim kurmalarını kolaylaştırmak isteyen bu platform bulut sistemleri geliştiriyor. Böylece şirket aracılığıyla telefon görüşmeleri, canlı destek ve e-posta sistemleri gibi hizmetler veriliyor.

Bu marka Zoom ile biraz benzer. Amazon Connect markası ile birlikte Talkdesk ve Vonage gibi şirketler yine benzer hizmetler sunuyor. Böyle bir satın alım işleminin gerçekleştirilmesi teknoloji sektörü için son derece önemli. 14,7 milyar dolarlık satın alma işlemi bu sektördeki en büyük ikinci satın alım olarak görülüyor.

Hatırlayacağınız üzere Microsoft tarafından bir satın alma işlemi 16 milyar dolara yapılmıştı. Zoom ise bulut sistemlerde ben de varım diyerek önemli bir adım attı.

Keenetic Hero DSL: Pek çok farklı amaca uygun güçlü bir çözüm

Bilim Teknoloji