Zuckerberg, Trump ile sürpriz bir görüşme yaptı

Zuckerberg, Trump ile sürpriz bir görüşme yaptı

Trump’la konuşmak için Beyaz Saray’a giden Zuckerberg , ne konuşmuş olabilir? Trump’la konuşmak için Beyaz Saray’a giden Zuckerberg , ne konuşmuş olabilir?

Trump’la konuşmak için Beyaz Saray’a giden Zuckerberg , ne konuşmuş olabilir?

Beyaz saraydan ve Facebook’tan yapılan duyuruya göre Zuckerberg, ABD Başkanı ile internetin gelcekteki reglasyonları hakkında görüştü. Ancak bu görüşmenin sadece internet regülasyonları ile kısıtlı olup olmadığı bilinmiyor.

Zuckerberg

Yaklaşan seçimler nedeniyle Trump’ın internetten kendine yapılacak algı saldırıları konusunda endişeli olduğu biliniyor. Bu nedenle de hükumetin son dönemde sosyal medya servisleri üzerinde baskısı arttı. Anti tekel soruşturmaları, mahremiyet soruşturmaları ve vergi cezaları gibi sebeplerle sıkıştırılan Facebook’un da Trump ile barış yapmaktan başka çaresi kalmadığını gördüğü düşünülüyor.

Ticaret bakanlığı kısa süre önce kullanıcıların mahrem verilerini saklamakta yetersiz kaldığı için Facebook’a 5 milyar dolarlık ceza kesmişti. Bu toplantıda, Zuckerberg’ün devamı gelmesi beklenen bu milyar dolarlık cezaları engellemeye çalıştığı tahmin ediliyor.

iPhone 11 ailesi hayal kırıklığı mı?