10 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunmuştu: Nizamettin Şahin'in yargılandığı davanın ikinci celsesi yarın!

10 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunmuştu: Nizamettin Şahin'in yargılandığı davanın ikinci celsesi yarın!

Ağrı'da 10 yaşındaki Ö.D.’ye cinsel istismarda bulunan Nizamettin Şahin’in tutuklu olarak yargılandığı davanın ikinci celsesi yarın görülecek.

Ağrı’nın Alparslan Mahallesi’nde 16 Temmuz günü 10 yaşındaki Ö.D.’ye cinsel istismarda bulunan Ağrı Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Şahin’in tutuklu olarak yargılandığı davanın ikinci duruşması yarın  Ağrı Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

ÖNCE ÇOCUKLAR VE KADINLAR DERNEĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Davayı gönüllü olarak üstlenen Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği'nden açıklama yapıldı. 

Açıklama şöyle: ''10 yaşındaki ÖD'yi istismar eden ve hürriyetinen yoksun bırakan Ağrı Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri  Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Şahin’in tutuklu olarak yargılandığı davanın ikinci celsesi 2  Şubat 2021 günü Ağrı Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek. ÖD'nin ve şikayetçi olan ailenin yanında olmak ve duruşmaya katılmak üzere dernek avukatlarımız Ağrı’da bulunacak. Sanık olarak yargılanan Nizamettin Şahin’in iddianame kapsamında Türk Ceza Kanununun 103. Ve 109. Maddeleri uyarınca kişiyi hürriyetten yoksun kılma ve çocuğun cinsel istismarı suçlarından 29 yıla kadar hapsi isteniyor. Üstlendiğimiz tüm dosyalarda olduğu gibi hiçbir zaman çocukları ve kadınları yalnız bırakmayacağız. 
Tüm basın emekçilerini ve kamuoyunu da şikayetlerinden vazgeçmeleri için sanık ve ailesi tarafından  
halen her tür yöntemle baskı altına alınmaya çalışılan ailenin ve küçük kızımızın yanında olmaya  çağırıyoruz.''

 

Kadın