A Haber’in yeni seçim hilesi pes dedirtti!

Hükümete yakın A Haber’de, CHP'li Ataşehir Belediyesi'ni karalamak için yapılan haber pes dedirtti. seçim hilesi pes dedirtti. seçim

Hükümete yakın A Haber’de, CHP'li Ataşehir Belediyesi'ni karalamak için yapılan haber pes dedirtti.

Hükümete yakın A Haberde, geçmişte FETÖ lideri Fethullah Gülen’e yaptığı övgülerle tanınan sabah haberlerinin sunucu Erkan Tan, skandal bir “habere” imza attı.

28 Mart Perşembe günü A Haber’in sabah haberlerinde, “Ataşehir’den Haber” isimli yerel gazetenin sahibi Necmettin Yıldırım’ın. CHP Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi tarafından tehdit edildiği ileri sürüldü.

A Haber’e konuşan Yıldırım’ın iddiasına göre; CHP’nin adayı İlgezdi aleyhinde haberler yapması üzerine, çocuğunun kayıp ilanların otobüs durağına ve çeşitli yerlere asıldı ve çocuğu üzerinden kendisine mesaj verildi.

Yıldırım, çocuğu hakkında kimlerin kayıp ilanı astığını bulunduğunu istiyor. A Haber sunucusu Erkan Tan da, “çok korkunç bir durum” diyerek yorum yapıyor.

Bunun üzerine, Necmettin Yıldırım’ın çocuğu hakkında “kayıp” ilanlarını kimin astığı araştırılıyor. Güvenlik kameralarına bakıldığında Yıldırım’ın çocuğu ile ilgili “kayıp” ilanlarını kendisinin otobüs durağı ve farklı yerlere astığı görülüyor. Necmettin Yıldırım, çocuğunun “kayıp” ilanlarını otobüs durağı ve farklı yerlere asarak bir kurgu yaptı ve sonrasında da bu durum hükümete yakın A Haber ekranlarına “haber” diye taşındı.

Ataşehir Belediyesi kaynakları suç duyurusunda bulunulduğunu ifade etti.

Öte yandan A Haber'in kurgu "haberini" sosyal medyadan paylaşan Necmettin Yıldırım'a, "Tamer Aydın" isimli bir kişi de itiraz ederek, o paylaşımın altına şöyle yazdı; "Necmettin Bey bugün o kayıp aranıyoru siz kendiniz durağa yapıştırdınız ben otobüs şoförüyüm."

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika