Ahmet Kekeç, o savcıya da FETÖ’cü diyecek mi?

Ahmet Kekeç, o savcıya da FETÖ’cü diyecek mi?

ABC Haber MerkeziAvukat Fidel Okan, HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen hakkında yeninden tutuklama kararı verilmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Fidel Okan, Ayhan Bilgen’in FETÖ kumpası olduğu belirtilen Selam Tevhid davasından...

ABC Haber Merkezi

Avukat Fidel Okan, HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen hakkında yeninden tutuklama kararı verilmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Fidel Okan, Ayhan Bilgen’in FETÖ kumpası olduğu belirtilen Selam Tevhid davasından deliller çıkarılarak tutuklandığını belirtti.

Okan, Bilgenle dün yaptığı görüşmeyi Twitter adresinden şöyle aktardı:

“Dün, Ayhan Bilgen'le görüştük, kendisine geçmiş olsun dedim. Teşekkür etti ama, 'arkadaşlarımız içerdeyken hiç sevinemiyoruz' dedi! Biraz önce telefonda tekrar görüştük. Hakkında yeniden tutuklama kararı çıkmış. Gülüyordu! Kendisine gerekçe nedir diye sordum.

Savcı, Selam Tevhid dosyasındaki 2011 -2015 arası telefon dinlemelerini dosyaya delil olarak sunmuş,bana bu FETÖ kumpası değil miydi dedi? Bir hukukçu olarak ne diyeceğimi şaşırdım!

FETÖ'nün hükümete yaptıkları kumpas diğerlerine yaptıkları delil olarak mı kabul ediliyor?

Buradan açıkça söylüyorum. Birileri hiçbir şey bulamayınca FETÖ kumpaslarına sarılmaya başladıysa kimse sessiz kalmamızı beklemesin!

Ayhan Bilgen HDP'li olduğu için hukuksuz şeylerde yapsak alkış tutan çok olur zihniyeti ile FETÖ zihniyeti arasında fark yoktur!

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Yargı, siyasi refleks, kişisel hırs veya intikam amacına araç olarak kullanılamaz!"

KEKEÇ, TAŞGETİREN’İ FETÖCÜLÜKLE SUÇLAMIŞTI
Yandaş Star’da ise Ahmet Kekeç, aynı gazetede yazan Ahmet Taşgetiren’e, ABD’de görülen Rıza Sarraf davasına eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın dahil edilmesiyle ilgili yorumları nedeniyle son günlerde köşesinden saldırıyor. Ahmet Kekeç, Zafer Çağlayan’ın, Sarraf Davası’nda yeniden gündeme gelen 700 bin TL’lik rüşvet olduğu öne sürülen saati konusunda “içimize sinmiyor'' diyen Ahmet Taşgetiren’i "FETÖ belgeleriyle konuşmak"la ve "FETÖ'cülük"le suçlamıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem