AK Parti'den 'kabine değişikliği' açıklaması: Yeni düzenlemeye gidilecek

AK Parti'den 'kabine değişikliği' açıklaması: Yeni düzenlemeye gidilecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, kabine değişikliğiyle ilgili, "Cumhurbaşkanı yeni bir düzenlemeye gidecek" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, NTV'de canlı yayına katıldı. Burada soruları yanıtlayan Ünal, kendisine kabine değişikliğine ilişkin iddiaların sorulması üzerine "Değişim konuşulmaya başlayınca kaçınılmaz olarak bir parça değiştiğinde sistemin hepsinde bir hareketlilik oluyor. 2023'e yönelik sadece partiye yönelik değil, ekibinde yeni bir düzenlemeye gidecektir. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz." ifadelerini kullandı.

"19 yılda yaptıklarımız bir hazırlıktı"

Ünal, "19 yılda yaptıklarımız bir hazırlıktı, şimdi yeni başlıyoruz. Çünkü cumhuriyetimizin 100 yılı bitiyor, ikinci yüz yıla başlıyor. Biz 19 yıl boyunca sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, bilişim teknolojilerinde Türkiye'nin altyapısını hazırladık. İnşallah şimdi yola çıkıyoruz." ifadelerini kullandı.

İstanbul Sözleşmesi tartışmaları

Ünal, İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine yönelik tepkilere de değindi. Sözleşmenin üçüncü cinsiyet, kimlik dayatmanın aparatı haline geldiğini söyleyen Ünal, "Kadın cinayetleri ve şiddetiyle sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.

AK Parti'nin yeni bir metin üzerinde çalıştığını da hatırlatan Ünal, çalışmanın yakın bir zamanda kamuoyuyla paylaşılacağını kaydetti.
Orhan Uğuroğlu şüphesini yazdı: Bahçeli’den şüpheleniyorumOrhan Uğuroğlu şüphesini yazdı: Bahçeli’den şüpheleniyorumKulis: Görevden alınan Naci Ağbal bakan mı oluyor?Kulis: Görevden alınan Naci Ağbal bakan mı oluyor?Berat Albayrak geri mi dönüyor?Berat Albayrak geri mi dönüyor?Kongre öncesi AKP’yi hareketlendiren iddia! Erdoğan’dan Berat Albayrak ve Binali Yıldırım kararı!Kongre öncesi AKP’yi hareketlendiren iddia! Erdoğan’dan Berat Albayrak ve Binali Yıldırım kararı!Kabinede bu gece değişiklik olacağı iddia edilidiKabinede bu gece değişiklik olacağı iddia edilidi

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem