ARŞİV UNUTMAZ Soylu'nun yanlış kılınan bayram namazı şovu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu yıl da devletin imkanlarını kullanarak propaganda yaptı, Mehmetçik ile birlikte bayram namazı kıldı. Ancak Soylu'nun bu şovu üç yıl önce alay konusu olmuştu.

Üç yıl önce Ramazan Bayramı'nda (4 Haziran 2019) İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şov yapmak için yine Mehmetçik ile birlikte bayram namazı kılmak için ortaya çıkmıştı.
O sırada AHaber, bu şovu canlı yayında vermişti. Ancak Süleyman Soylu'nun canlı yayında bayram namazı şovu, kepazelikle sonuçlandı, alay konusu oldu. 

Soylu ve ekibi Kato’da ‘tekbirsiz bayram namazı kıldı

4 Haziran 2019'da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kato Dağı'nda askerle bayram namazı kıldı. A Haber'in canlı yayınındaki namazda taşınan cemaatin imama uymakta zorlandığı görüldü. İki rekatlık namazda kimi rükuya giderken, bazıları secdeye vardı...

Bayram namazında imam hata yaptı. Ancak namazda cemaat, 'uydum hazır olan imama” dendiği için hatalı da olsa imama uymak zorundaydı. Uymadılar. 

Erkanına uygun bayram namazları iki rekat olarak kılınıyor. İmam ile birlikte ‘Ramazan bayram namazını kılmaya’ niyet eden cemaat tekbir alıp namaza başlıyor. İlk rekatta sübhaneke duası sonrası üç tekbir alınarak eller bağlanıyor. İmam daha sonra Fatiha ve Kur’an-ı Kerim’den bir sure okuyor. İkinci rekatta Fatih’a ve surenin ardından yine üç tekbir alınıyor. Üçüncü tekbirde rükuya gidiliyor.

Soylu’nun askerlerle namaz kıldığı başlığıyla duyurulan haber ve görüntülerde ise neredeyse bayram namazının hiçbir rüku yerine getirilmiyor.

Soylu günah çıkarmıştı

İçişleri Bakanı canlı yayında ortaya çıkan alay konusu için şunları söylemişti:

Namazı kıldıran hoca müftü vekilimiz, şaşırdı rükuya gideceğine secdeye gitti. Ben de hocanın arkasındayım, rükuya gidip 3 defa 'Sübhane Rabbiye'l-Azim' dedim hocayı uyardım hoca hemen kalktı. Sosyal medyada kıyamet koptu o aşağıya eğildi, o yukarıya. Ömründe namaz kılmayan adamlar, cami yolu bilmeyen adamlar hepsi konuşmaya başladı.

Sedat Peker söylemişti

Suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun devletin imkanlarını kullanarak bu şovları yaptığını sürekli hatırlatmıştı.
 

Önceki ve Sonraki Haberler
Arşiv Unutmaz