Bakırköy'de falçatalı saldırıya uğrayan Anna Butim: Yüzümün yarısı elimdeydi, öleceğim diye çok korktum

Bakırköy'de falçatalı saldırıya uğrayan Anna Butim: Yüzümün yarısı elimdeydi, öleceğim diye çok korktum

Şüphelinin amacının Anna Butim'i öldürmek olduğunun anlaşıldığı iddianamede 13 yıldan 20 yıla kadar hapis istendi.

Bakırköy'de Ukrayna uyruklu eşi Anna Butim'i (28) falçatayla yüzünden yaraladığı gerekçesiyle hakkında 20 yıla kadar hapis istenen sanık Mesut Öztürkmen (44), " Bir anda kendimi kaybettim. Arkadan giderek yanımdaki falçatayla sadece yüzüne vurdum. Öldürme amacım olsaydı yüzüne değil boğazına vururdum" dedi. Müşteki Anna Butim ise, " Sanık bıçakla bana 3 kere hamle yaptı. O an şoka girdim, yüzümün yarısı elimdeydi, çok kan akmıştı. Öleceğim diye çok korktum" diye konuştu. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.

HES kodu dışında herhangi bir şey sormadılar

Mahkeme Başkanı'nın sorusu üzerine sanık Öztürkmen, "AVM'ye girerken güvenlikten geçtim. Ancak HES kodu dışında herhangi bir şey sormadılar. Ben arkadan gittim saçını tutup, sağ yanağından başının üst tarafına doğru iki hamle yaptım" şeklinde savunma yaptı.

DAVANIN ARDINDAN AÇIKLAMA

Duruşma sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan şikayetçi Anna Butim'in avukatı Tuba Özel, "Sanık tabi her zamanki gibi hiç şaşırmadığımız ifadelerde bulundu. "Erkek arkadaşını gördüm, sinirlendim, delirdim, bu nedenle yaptım. "Öldürme kastım yoktu, pişmanım" gibi ifadelerde bulundu. Bunlar tamamen mesnetsiz ifadelerdir. Zaten böyle bir şeyin olmadığını, daha öncesinde tehditlerin de var olduğu, Körfez Asliye Ceza Mahkemesindeki "Tehdit" davasından da çok açıkça ortadadır" diye konuştu.

İDDİANAME

Bakırköy'de bulunan bir AVM'de 15 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşen olay Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede anlatıldı. İddianamede mağdur Anna Butim'in şüpheli Mesut Öztürkmen'e boşanma davası açtığına ve uzaklaştırma kararı aldığına da yer verildi. Şüpheli Mesut Öztürkmen'in eşinin bir alışveriş merkezinde çekilmiş fotoğraflarını gördüğü bunun üzerine olay gününden birkaç gün öncesinde AVM'ye gidip beklemeye başladığı anlatıldı. Olay günü şüphelinin, mağdur Anna'yı görerek falçatayı çıkarıp eşinin göremeyeceği şekilde arkadan saldırarak mağdur Anna'nın kulağı ile burun arasındaki kısmı kestiği belirtildi. Şüphelinin amacının Anna Butim'i öldürmek olduğunun anlaşıldığı iddianamede çevredekilerin şüpheliyi engellemeye çalıştığı ancak Öztürkmen'in falçatayı rastgele sallayarak eylemini tamamlamaya çalıştığına yer verildi. Şüphelinin eylemini tasarlayarak gerçekleştirdiği belirtilirken Öztürkmen'in "Eşi tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapsi isteniyor.

Kaynak:Haber Kaynağı