Beyrut Limanı'nda ikinci alarm! 4 tondan fazla amonyum nitrat bulundu

Beyrut Limanı'nda ikinci alarm! 4 tondan fazla amonyum nitrat bulundu

Beyrut limanında bir konteyner içinde 4 tondan fazla amonyum nitrat bulunduğu bildirildi. 4 Ağustos'ta 190 kişinin hayatını kaybetmesine, 6 binden fazla kişinin yaralanmasına ve 300 bin kişinin yerinden olmasına yol açan korkunç bir patlama yaşanmıştı

190 kişinin hayatını kaybettiği ve 6 binden fazla insanın yaralandığı Lübnan'ın başkenti Beyrut limanında bir konteyner içinde 4 tondan fazla amonyum nitrat bulunduğu bildirildi.

Lübnan ordusundan yapılan yazılı açıklamada, geçen ay 2 bin 750 ton amonyum nitrat maddesinin infilak ettiği Beyrut Limanı'ndaki çalışmaların sürdüğü aktarıldı. Gümrük yetkililerinin talebi üzerine Beyrut Limanı'nın 9 nolu giriş kapısında yer alan bir konteynerin arandığına işaret edilen açıklamada, "Konteyner içinde 4 ton 350 kilogram amonyum nitrat maddesine rastlandı" bilgisi verildi.

Açıklamada, Beyrut Limanı'ndaki askeri birimlerin söz konusu amonyum nitratla ilgili çalışma başlattığı ifade edildi. Lübnan'ın başkenti Beyrut, 4 Ağustos'ta 190 kişinin hayatını kaybetmesine, 6 binden fazla kişinin yaralanmasına ve 300 bin kişinin yerinden olmasına yol açan korkunç bir patlamayla sarsılmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya