Bulgaristan Başbakanı Borisov karantinaya alındı

Bulgaristan Başbakanı Borisov karantinaya alındı

Bulgaristan Bölgesel Geliştirme Bakan Yardımcısı Nikolay Nankov koronavirüse yakalandı. Nankov'un koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından onunla temaslı olan Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'da karantinaya alındı.

Yeni tip koronavirüse vakalanan Bakan Yardımcısı ile temaslı olan Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, kendini karantinaya aldı.

Bulgaristan Bölgesel Geliştirme Bakan Yardımcısı Nikolay Nankov koronavirüse yakalandı. Nankov'un koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından onunla temaslı olan Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'da karantinaya alındı. 10 günlüğüne karantinaya giren Borisov yaptığı koronavirüs testinin negatif çıktığını fakat önlem amaçlı olarak kendini karantinaya aldığını açıkladı. Nüfusu 7 milyon olan Bulgaristan'da vaka sayısı 34 bin 930'a ulaşırken koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı ise bin 64 oldu. Yeni tip koronavirüs salgınının yayılma hızının artması nedeni ile Bulgaristan'da açık ve kapalı kamusal alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi.

Dünya