Camideki vatandaşlara polis müdahalesi - VİDEO

Bir camideki vatandaşlara henüz sebebi bilinmeyen bir şekilde sert polis müdahalesi gerçekleşti. Camide polis ile vatandaşlar arasında arbede yaşandı.

Polis ve bekçinin, bir camide bulunan vatandaşlara müdahalesinin videosu ortaya çıktı. Muhafazakar kanatta olaya sosyal medya üzerinden tepki büyüyor.

Alınan kararlara rağmen birçok ilde de ramazanın son 10 günü gerçekleştirilen itikaf ibadetini gerçekleştirmek isteyenler camilerde ibadete başladı.

Gaziantep'te ise itikafa girenler, gittikleri camilerde kolluk kuvvetlerinin engeliyle karşılaştı.

Yaşanan olayları sosyal medya hesaplarında paylaşan vatandaşlar mağduriyetlerini dile getirdi.

Polis uyardı, bekçi gaz sıktı

Paylaşılan görüntülerde, bir bekçinin biber gazı sıktığı sırada başka bir polisin biber gazı sıkılmaması için uyarıda bulunduğu; ancak bekçinin ısrarla biber gazı sıkmaya devam ettiği görüldü.

Dilipak'tan tepki

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, "İnşallah cami haberi doğru değildir. Bu hangi il tam belli değil sanırım. Yer, şekil, konu, her şeyi ile yanlış bir iş. Birileri bunun doğru olmadığını, böyle bir şeyin yaşanmadığını açıklasın bir an önce. Bakın bunu kim yaparsa yapsın, böyle bir müdahale kabul edilemez. Bu operasyon şekli yanlış Bunu kimseye anlatamazsınız. Hele şu Ramazının son 10 gününde" diyerek tepki gösterdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem