Akşener: Darbe olur mu olmaz mı tartışması bebek mamasını askıdan indirmiyor

Akşener: Darbe olur mu olmaz mı tartışması bebek mamasını askıdan indirmiyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu.

Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle:

"Siyaset, olanı biteni okuyabilme, gerçeği gösterebilme sanatıdır. Yaşananları doğru analiz etmek yetmez, kimi zaman akıntıya karşı da kürek çekmek gerekir. Siyaset dürüstlük, kararlılık ister. Son 3,5 yılda yaşadıklarımızı hatırladıkça bize koltuk hesabıyla değil, demokrasi hesabıyla siyaset yaptıran hepimiz adına Allah'a şükürler ediyorum. Biz kutlu millet davasının neferleriyiz, en büyük gücümüz de milletimize asla yalan söylememek...Bu bizim için vazgeçilmez bir ilkedir, tek seçenektir. Şahsi hesaplarla değil millet yolunda siyaset yapanlar şartlar ne olursa olsun hakikati söyler. Bugün vesayete kafa tutuyormuş gibi yapanlar dün 28 Şubat'ta masa altına saklandığında da biz dimdik duruyorduk. Son dönemde bir modadır aldı başına gidiyor, gece vakti ortalığı karıştırma modası...

İstifa eden bakan mı dersiniz, görevden alınan bürokrat mı, feshedilen anlaşmalar mı dersiniz. Gece uykusu kaçan ne yapsam da ortalığı karıştırsam diye iş başına geçiyor, bedelini ödemek de milletimize düşüyor. Bu modanın son örneği olarak Cumartesi gece yarısı 104 emekli amiral bir bildiri paylaştılar. İktidar darbe edebiyatıyla 4 gün daha milletin dertlerini konuşmaktan kurtuldu. Salı günleri partisinin grubunda konuşacak grubunda konuşmakta zorlanan küçük ortağa yeni bir malzeme çıktı. Millet iradesinin gasp edildiği, getirdikleri kanun reddedildi ya, dünden itibaren görüşmeye açılan kanunla ilgili tutumlar, konuşmalar, farkındalar ortadan kalktı. Kanunu konuşanlar var mı? Bunun milli irade gaspı olduğunu. 4 gündür darbeci mi değil mi konuşturuyorlar buna sebep olanları da kınıyorum. Kim ne yazarsa yazsın biz Hakkarili babaların feryadını, Konya'lı otizmli gencin annesinin "bırakın yemeği ekmek yok Meral hanım" demesini konuşacağız.

Bunları duyun. Hem Konya'da hem Hakkari'de aynı çaresizlik olamaz. Herkesin bir şeyi artık çok iyi anlaması lazım, darbe olur mu olmaz mı tartışması bebek mamasını askıdan indirmiyor. Bu çarpık zihniyet tencereleri kaynatmıyor Sayın Erdoğan anlamsız polemiklerle uğraşacağına, mağdur edebiyatından siyaset devşirmeye çalışacağına bugün yarın dükkânı kapatacağım diye Hasan kardeşimi dinle. Sayın Erdoğan teşekkür etti diye olsa gerek küçük ortak köpürttükçe köpürdü yakında Deniz Kuvvetleri'nin de kapatılmasını isterse şaşırmayın. Allah sayın Erdoğan'a sabır versin. Sayın Erdoğan'ı uyarmak zorundayım küçük ortağının dolduruşuna gelip abuk subuk cezalar verdirmeye kalkma. Sorumsuzluktan darbecilik devşirmeye çalışıp ülkeye daha fazla zarar verme. Küçük ortağın haftalık öfke nöbetinin hemen sonrasında Çin Büyükelçiliği ben ve Sayın Mansur Yavaş'ı tehdit etti. Neden çünkü Türkistan'daki yaşanan insanlık dramına susmadık susmayacağız.

Politika