Çavuşoğlu mevkidaşı Kocyas'a 'Şımarık çocuk' dedi!

Çavuşoğlu mevkidaşı Kocyas'a 'Şımarık çocuk' dedi!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas'ın açıklamalarına yanıt verdi. "Bizim halklarımız Yunanistan'a gidiyor, Yunan adalarına gidiyor, Yunanlılar Türkiye'ye geliyor" diyen Çavuşoğlu, "Esasen...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas'ın açıklamalarına yanıt verdi. "Bizim halklarımız Yunanistan'a gidiyor, Yunan adalarına gidiyor, Yunanlılar Türkiye'ye geliyor" diyen Çavuşoğlu, "Esasen baktığımız zaman çok benzer yanlarımız var ama bir tane şımarık bir çocuğun da bunların hepsini gölgelemesine de Yunanistan'ın her şeyden önce müsaade etmemesi lazım" ifadelerini kullandı.

Kocyas'ı 'şımarık bir çocuk' olarak niteleyen Çavuşoğlu, "Biz böylesine bir zihniyetle belli yarışlar içine girmeyiz. Onlara güç gösterisi yapmamıza da gerek yok. Türk askerinin yeri geldiği zaman ne yapabileceğini en iyi onlar bilir. En iyi hükümet bilir. O şımarık çocuğa da iyi anlatsınlar" dedi. Çavuşoğlu, Erdoğan'ın sürekli kullandığı "Bizim de sabrımızı zorlamasınlar" ifadesini kullanmayı da ihmal etmedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem