Cem Uzan’dan Türkiye’ye dönüş tweeti bakın ne çıktı

Cem Uzan’dan Türkiye’ye dönüş tweeti bakın ne çıktı

5 Mart 2019’da “@uzancc” kullanıcı isimli bir Twitter hesabı “DÖNECEM TÜRKİYE’M” yazan bir tweet attı. Ancak “DÖNECEM TÜRKİYE’M” tweetinin atıldığı @uzancc kullanıcı isimli hesap Cem Uzan’a ait değil. Uzan...

5 Mart 2019’da “@uzancc” kullanıcı isimli bir Twitter hesabı “DÖNECEM TÜRKİYE’M” yazan bir tweet attı. Ancak “DÖNECEM TÜRKİYE’M” tweetinin atıldığı @uzancc kullanıcı isimli hesap Cem Uzan’a ait değil. Uzan yaptığı açıklamada kendisine ait tek hesabın “@CemCUzan” kullanıcı isimli hesap olduğunu ifade etti.

5 Mart 2019’da “@uzancc” kullanıcı isimli bir Twitter hesabı “DÖNECEM TÜRKİYE’M” yazan bir tweet attı. Bu tweet birçok kullanıcı tarafından uzun süredir Paris’te yaşayan Cem Uzan’ın Türkiye’ye döneceği gibi yorumlandı

Ancak “DÖNECEM TÜRKİYE’M” tweetinin atıldığı @uzancc kullanıcı isimli hesap Cem Uzan’a ait değil. Uzan yaptığı açıklamada kendisine ait tek hesabın “@CemCUzan” kullanıcı isimli hesap olduğunu ifade etti. @uzancc, sahte bir Twitter hesabı. Cem Uzan’ın Instagram üzerinden paylaştığı fotoğraflar ve Twitter hesabından attığı tweetler kolajlanarak Uzan adına başka bir hesap oluşturulmuş.

@CemCUzan hesanın tweetlerinde Cem Uzan’ın resmi Instagram ve Facebook sayfalarının paylaşımlarının bulunduğu da görülebiliyor. Cem Uzan’ın doğrulanmış Instagram hesabı biyografisinde de @CemCUzan’ın tek gerçek Twitter hesabı olduğu ibaresi bulunuyor.

İddia konusu tweetin şu an Cem Uzan’ın resmi Instagram hesabının biyografi bölümünde yer aldığı görülüyor. Uzan Instagram biyografisine daha önce de “BYE BYE AYDIN DOĞAN” yazmıştı.

KAYNAK: TEYİT

NE OLMUŞTU?

Söz konusu iddia, çeşitli haber siteleri tarafından Cem Uzan’ın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde çocuklarının dondurulan mal varlıkları ile ilgili Türkiye’ye karşı açtığı davayı kazanması üzerine paylaşıldı. 2002 ile 2003 yıllarında alınan kararlarla Uzanların Türkiye’deki mal varlığına Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından tedbir konulmuştu. Cem Uzan 10 senedir Paris’te yaşıyor. Mayıs 2018’de BBC Türkçe’ye verdiği bir röportajda artık ülkesine dönmek istediğini belirtmişti.

Sonuç olarak “DÖNECEM TÜRKİYE’M” tweetinin atıldığı @uzancc kullanıcı isimli hesap, sahte bir Twitter hesabı. Uzan yaptığı açıklamada kendisine ait tek hesabın “@CemCUzan” kullanıcı isimli hesap olduğunu ifade etti. Cem Uzan’ın Instagram üzerinden paylaştığı fotoğraflar ve Twitter hesabından attığı tweetler kolajlanarak Uzan adına başka bir hesap oluşturulmuş.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika