Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bileşenleri: Yasayı onaylama

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bileşenleri: Yasayı onaylama

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri ve akademisyenleri, Meclis'te kabul edilen üniversiteleri bölen tasarının yasalaşmasına dekanlık önünde açıklama yaparak tepki gösterdi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi...

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri ve akademisyenleri, Meclis'te kabul edilen üniversiteleri bölen tasarının yasalaşmasına dekanlık önünde açıklama yaparak tepki gösterdi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bileşenleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ''yasayı onaylamama’ çağrısında bulundu. 

Eylemde konuşan Prof. Dr. Ahmet Gökhan Akkan, 'Ben şimdi 191 yıllık mazimizi 191 saniyede götüren milletvekillerine soruyorum. Bu fakülte yılda ortalama 1 milyon hasta bakmış, demek ki 50 milyon hastaya elimiz değmiş. Demek ki 80 milyonun 3'te 2'sine biz tedavi vermişiz. Demek ki, sizlerin de 3'te 2'sini tedavi etmişiz. 
Bundan sonra da edeceğiz. 500 kişinizin 350'sine bakmışız. Şimdi bundan sonra soruyorum. Annenizi, babanızı, çocuğunuzu, torununuzu bu hekimlere getireceğinize göre, onların yüzüne nasıl bakıp umut bekleyeceksiniz?' dedi. Bileşenler bir kez daha 'Üniversiteme dokunma' diyerek tepkisini dile getirdi.