CHP: Saray, İstanbul'a mobbing uyguluyor

CHP: Saray, İstanbul'a mobbing uyguluyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyeleri konusundaki açıklamalarına yanıt veren Genel Başkan Yardımcısı

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyeleri konusundaki açıklamalarına yanıt veren Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Saray istiyor ki oraları da ben yöneteyim. Kendi yönetemediği yerlere de mobbing uyguluyor, ya kayyum atıyor ya da mobbing uyguluyor" dedi.

Tarafsız Haber Ajansı'ndan Mehtap Gökdemir'e konuşan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Torun, Cumhurbaşkanı’nın, “İstanbul’da 3 ay gibi bir süre sonra, havalar böyle giderse, İstanbul susuzluğa doğru yürüyor. Benzer şey Ankara için de geçerli” sözlerine ilişkin şunları ifade etti:

“Hepsi bir algı yönetimi. Sonuçta kuraklık Türkiye’nin içinde bulunduğu bir durum ama İstanbul’un şu anda su sorunu yok. Bu kuraklık devam eder olağanüstü bir iklim yaşarız tehdit unsuru oluşur mu, oluşabilir ama şu anda İstanbul’un bir su sorunu yok. Oluşmuş yakın bir zamanda yok. Olmaması için de şu anda zaten bir sürü çözüm önerileri, bir sürü tedbirler geliştiriliyor, oluşturuluyor yani o anlamda.

'SARAY İSTİYOR Kİ ORALARI DA BEN YÖNETEYİM'

Tamamen belediyelerimizi başarısız gösterme algısı. Cumhurbaşkanlığı makamında oturan bir kişiye yakışmıyor. Böyle belediyelerle uğraşmak, arsa ile uğraşmak, arazi ile uğraşmak yakışmıyor. Saray eğer belediyeleri de yönetmek istiyorsa hepsini kaldırsın ortalıktan, tamamını saraya bağlasın ama bunlar seçilmiş insanlar. Bunlar halkın iradesiyle göreve gelmiş insanlar.

Bütçeleri ayrı, hizmetleri kanunla yasal sorumlulukları belli ama şimdi Saray istiyor ki oraları da ben yöneteyim, oralarda da kendi yönetemediği yerlere de mobbing uyguluyor ya kayyum atıyor, ya da mobbing uyguluyor, bunu kabul etmemiz mümkün değil.”