CHP'li Altay: 'Bu ziyaret açık bir muhtıradır'

CHP'li Altay: 'Bu ziyaret açık bir muhtıradır'

Fox Tv'nin "Çalar Saat" programına katılan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, şöyle konuştu:"Siyasette imkansız diye bir şey yoktur. Her isim konuşulabilir. Siyasette görüşmem, konuşmam diyorsan siyaset yapma. Ancak çok büyük...

Fox Tv'nin "Çalar Saat" programına katılan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, şöyle konuştu:

"Siyasette imkansız diye bir şey yoktur. Her isim konuşulabilir. Siyasette görüşmem, konuşmam diyorsan siyaset yapma. Ancak çok büyük olasılıkla adayımız CHP üyesi olan bir kişi olacak. Şu anda ben de bilmiyorum. Şunu biliyorum, Türkiye'yi kucaklayıcı, kapsayıcı bir isim olacak. Adayı açıklamak için son güne kadar beklenileceğini tahmin etmiyorum. 1 ile 5 Mayıs arasında açıklanır diye düşünüyorum. Salı önemli bir gün, 1 Mayıs. Salı sallanabilir." 

AKP'Lİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, GÜL'ÜN ADAYLIĞINDAN RAHATSIZ OLDUĞU İÇİN MÜDAHELE ETMİŞ

Altay, şöyle devam etti "Son zamanlarda Tayyip Erdoğan üzerinden AK Parti çevreleri üzerinden Sayın Gül'ün bu şekilde yıpratılmasını ismi üzerinden çok yüksek spekülasyonların oluşmasını doğru bulmuyorum. Siyaset yapılacak ama yıpratılarak değil. Sayın Cumhurbaşkanı AKP Genel Başkanı sayın Gül'ün adaylığından oldukça rahatsız olmuş olabilir ama müdahale çok vahim. Demokrasimiz adına çok vahim. Ben hep söylerim demokrasimize 27 Mayıs'ta, 12 Mart'ta, 12 Eylül'de, 28 Şubat'ta, 27 Nisan'da ve 15 Temmuz'da 20 Temmuz sivil darbe olmak üzere 7 müdahele gerçekleşti bu sekizincidir. Bu tavır bu duruş şudur; 28 Şubat'ın bir parça hafifi, 27 Nisan'ın e - muhtıranın çok daha ağırıdır. Ve bu ziyaret otomobille gerçekleştirilmiş değil, bendeki bilgilerin doğruluğu kesin.Bu ziyaret bir helikopterle sayın Gül'ün konutunun bahçesine inilerek yapılmış bir ziyarettir. Bu açık bir muhtıradır."

engin-altay-foto1.jpg

Erdoğan ve Akar'dan açıklama yapmaları gerektiğini vurgulayan Altay, "Genelkurmay Başkanı 'biz efendim okul arkadaşıydık falandıda filandıda..' okul arkadaşıysan ararsın randevu alırsın sivil kıyafetinle normal yollarla görüşürsün. Yani okul arkadaşlığın o kadar mı depreştide helikopterle adamın bahçesine iniyorsun. Bu bir kepazelik. Çıkıp bu konuda Cumhurbaşkanının da Genelkurmay Başkanının da millete bir izahat vermesi gerekir. Daha önemlisi Recep Tayyip Erdoğan'ın özür dilemesi lazım. Her ne konuşulmuş olursa olsun sayın Gül ile Hulusi Akar'ın arası hukuku ne olursa olsun bu demokrasiye demokratik sisteme açık bir müdahaledir. Burada sayın Gül'e çok büyük edepsizlik yapılmıştır. Ben sayın Gül'ün bunu hak etmediğini düşünüyorum. Bugün kendisinin açıklamaları olucak ne der ne demez ben onu bilmem. Belki şu olabilir ama Erdoğan bu gazetecilere Gül'e yaptığı gibi bir müdahale yapıp soru sordurmayabilir" diyerek sözlerini noktaladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika