CHP’li Otlu attığı tweetler nedeniyle savcılığa ifade verdi

CHP’li Otlu attığı tweetler nedeniyle savcılığa ifade verdi

CHP İstanbul Gençlik Örgütü Başkanı Kenan Otlu, “Bu iş ya mecliste ya sokakta bitecek. Sahibine hizmet için soytarılık yapanlar tarihe kara bir leke olarak düşecek'' şeklindeki açıklamaları nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı...

CHP İstanbul Gençlik Örgütü Başkanı Kenan Otlu, “Bu iş ya mecliste ya sokakta bitecek. Sahibine hizmet için soytarılık yapanlar tarihe kara bir leke olarak düşecek'' şeklindeki açıklamaları nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu’na ifade verdi. Halkı kin ve düşmanlığa tarik suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan Otlu, verdiği ifadede “Ben bu mesajımda şayet anayasa değişikliği teklifi Meclis’te geçerse biz parti olarak bu teklifin yanlışlarını sokakta insanlara tek tek anlatacağımızı kastettim. Bu da herkesin en demokratik hakkıdır'' dedi.

Savcılık ifadesi sonrasında adliye önünde açıklamalarda bulunan Otlu, “Samet Burak Sarı arkadaşımıza tutuklama verildi. 11 gündür Silivri Cezaevi’nde. Özellikle referandum tarihinin yaklaşmasıyla birlikte hakkımızda başlatılan soruşturmalarla bizi sindirmek ve etkisiz hale getirmek istiyorlar. Çalışmalarımızı durdurmak niyetiyle bu yapılanlar. Ne olursa olsun biliyoruz ki onlar kaybediyor ve “Hayır'' diyenler kazanacak'' diye konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem de ise yaptığı açıklamada “Ülkemizin hayırlı evlatları düşüncelerini ifade ettiği için mahkemelerde süründürülmeye çalışılıyor. Kenan arkadaşımız, bir fikrini ifade ettiği için ifade vermeye çağrıldı. Fikri de şu, referandum meclisten geçerse sokakta çalışacağız ve sandıkta kazanacağız. Bu açıklama nedeniyle soruşturmaya tabi tutulması tamamen toplumu baskı altına almaya ve sindirmeye yönelik bir çalışma. Bu hukuksuzluklar bizleri hiçbir şekilde yıldıramayacak. Bizler aynı kararlılıkla düşüncelerimizi vatandaşlarımıza anlatmaya devam edeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Otlu’ya destek olmak amacıyla CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, PM Üyesi Kadir Gökmen Öğüt ile İl Başkan Yardımcıları Muhterem Aktaş, Zeynep Gönenç Parmaksızoğlu, Seher Demirel Tosun, ilçe başkanları ve gençlik kolları üyeleri de adliyede hazır bulundu.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL