Corona virüsü yayılıyor! Virüs üç ülkede daha görüldü

Corona virüsünün ilk ortaya çıktığı Wuhan kentine giriş çıkışlar kapatılarak şehir karantina altına alındı. Şehirden çıkmak isteyenlere polis izin vermedi.

Corona virüsünün ilk ortaya çıktığı Wuhan kentine giriş çıkışlar kapatılarak şehir karantina altına alındı. Şehirden çıkmak isteyenlere polis izin vermedi. Hubey eyaletinin Icou şehrinde toplu taşım araçları ve feribot seferleri geçici olarak durduruldu. Huanggang kentinde ise gece yarısından itibaren toplu ulaşım yapılmayacak. Öte yandan virüsün merkez üssü Wuhan'da insanlar gıda stoklamaya başladı. Son olarak Suudi Arabistan, Vietnam ve İngiltere'de de virüse rastlandı.

Çin'de Corona virüsünün ilk ortaya çıktığı Wuhan kentine giriş çıkışlar kapatılarak şehir karantina altına alındı. Kentinin dışına yapılacak uçuşlar ve tren seferleri durduruldu. Şehirden çıkmaya çalışan vatandaşlar uzun araç kuyrukları oluştururken polisler çıkış yapmaya çalışanlara izin vermedi.

Hubey eyaletine bağlı Huanggang yerel hükümeti de kentte toplu ulaşımın gece yarısı itibarıyla duracağını bildirdi.

Hükümet, özel bir durumu olmayan vatandaşların şehirden çıkışının askıya alınacağını duyurdu.

Ayrıca şehirdeki, tüm sinema, internet kafe, turizm ve eğlence mekanları ikinci bir açıklamaya kadar çalışmayacak.

YENİ YIL KUTLAMALARI İPTAL

Pekin hükümeti ülkedeki tüm geniş katılımlı yeni yıl kutlamalarının iptal edildiğini duyurdu.

Virüsün ilk görüldüğü ve karantinaya alınan ilk kent olan Wuhan'da insanlar gıda stoklamak için sokaklara döküldü. Yiyecek almak için birbirlerini ezen insanların görüntüsü kameralara yansıdı. Ülkede ciddi bir virüs kaosu hakim olmaya başladı.

CORONA VİRÜS SALGINI

Çin'de 571 kişiye, şiddetli akut solunum yolu sendromu (SARS) ile benzerliği bulunan yeni tip Coronavirüs (2019-nCoV) bulaşmış, 17 kişi bu nedenle hayatını kaybetmişti.

Dün itibarıyla Hong Kong ve Makao Özel İdari Bölgelerinde birer kişide saptanan virüs, ABD, Japonya, Güney Kore'de birer, Vietnam'da 2, Tayland'da 3 kişide tespit edilmişti.

Singapur Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada ülkede virüse rastlandığını açıkladı.

Son olarak Çin'den İskoçya'ya seyahat eden iki yolcu corona virüsü şüphesiyle tedavi altına alındı. Yolcular Glasgow'daki Kraliçe Elizabeth Hastanesi'ne kaldırıldı.

Suudi Arabistan'ın güneyinde bir hastanede de Hint asıllı bir hemşirede Corona virüsüne rastlandığı belirtildi.

Vuhan'da dün havaalanı ve tren istasyonları, giden yolculara kapatılmış, toplu ulaşım askıya alınmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika