CUMHUR İTTİFAKI'NDA KAYIT ÇATLAĞI: Siyaset kulisleri Devlet Bahçeli’nin AK Parti’deki isimleri açıktan eleştirdiği ses kaydıyla çalkalanıyor

CUMHUR İTTİFAKI'NDA KAYIT ÇATLAĞI: Siyaset kulisleri Devlet Bahçeli’nin AK Parti’deki isimleri açıktan eleştirdiği ses kaydıyla çalkalanıyor

ABC Gazetesi, siyaset kulislerinde dolaşan önemli bir iddiaya ulaştı.

ABC Kritik / Serkut BOZKURT
MHP Genel Başkanı kapalı bir toplantıda ekonomik program ve ekonomide yaşanan kriz nedeniyle AK Partili kimi isimleri açıkça ve sert sözlerle eleştirdi. Bu konuşma gizlice kaydedildi ve dolaşıma girdi. Üç ayrı kaynaktan doğrulattığımız bu bilgiye göre Bahçeli’nin hedefe oturttuğu isimler arasında bir süre önce instagram hesabından yayınladığı zehir zemberek istifa mektubuyla görevden ayrılan eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da var. MHP liderinin hedef aldığı isimlerin AK Parti içinde Cumhur İttifakı’na karşı oldukları ve Bahçeli’nin tam desteğini alan Süleyman Soylu’yu eleştirdikleri biliniyor. 
Bahçeli’nin bu ses kaydı için kulislerde dolaşan üç ayrı senaryo var. 

1. Bahçeli biliyordu
MHP lideri Devlet Bahçeli, tecrübeli bir siyasetçi ve lider. Çevresinde gizlice kayıt yapacak biri(leri) varken ortağını açıktan eleştirmez. Bahçeli birilerinin kayda alma olasılığına rağmen bu eleştiriyi yapıyorsa “duyulmasını” özellikle istiyor demektir. 
Bu senaryonun anlamı şu:
Bahçeli de, AK Parti'nin ekonomik programından ve bunun yol açtığı ağır krizden rahatsız. Olası bir seçimde “ekonomik krizin ortağı biz değildik” demek, ve yolları ayırmak için bunu söylemiş olabilir. MHP içinde her ne kadar ekonomik krizi eleştirenler ortaya çıksa ve bunlar tasfiye edilse de, partinin üst yöneticilerinden henüz bu yönde bir eleştiri gelmedi. 

2. Köstebek var
İkinci senaryo, ilki kadar güçlü olmasa da olasılıklar arasında. 
MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin AK Partilileri eleştirdiği konuşma Bahçeli'ye yakın birileri tarafından gizlice kaydedildi ve AK Parti içinde Cumhur İttifakı'na karşı olanlarla bir pazarlık unsuru olarak paylaşıldı. MHP geleneğinde bu pek kabul edilmeyecek bir durum olsa da Bahçeli’nin Soylu’ya olan desteği yakın çevresinde de rahatsızlıklara neden oluyor. 
Süleyman Soylu’nun Demokrat Parti lideriyken Bahçeli için söyledikleri ve Fethullahçıları övdüğü konuşma hala hafızalarda. 
Süleyman Soylu, Ülkü Ocağı geleneğinden gelmiyor

3.  Soylu sızdırdı
Üçüncü senaryoya göre ses kaydı Süleyman Soylu'ya yakın bir isim tarafından sızdırıldı. Soylu, Cumhur İttifakı içinde büyüyecek bir çatlaktan kendisine alan açmayı planlıyor. 
Çok sayıda AK Partilinin bu ses kaydığını dinlediği söyleniyor. 
Elbette bu ses kaydı AK Parti'ye yakın hiçbir mecrada yayınlanamaz.
Yayınlanırsa, AK Parti Cumhur İttifakını dağıttı gibi algılanır.
Bu nedenle bu ses kaydını muhalif bir basın yayın organında, kişisel tahminim televizyonda görme ihtimalimiz yüzde 99.

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
ABC Kritik