Deterjan fabrikasında 31 işçi hastanelik oldu

Deterjan fabrikasında 31 işçi hastanelik oldu

Olay, saat 00.30 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Büyükkayacık Mahallesi'nde bulunan 3'ncü Organize Sanayi Sitesi'ndeki bir fabrikada meydana geldi.İddiaya göre, fabrikanın deterjan paketleme bölümünde gece vardiyasında çalışan...

Olay, saat 00.30 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Büyükkayacık Mahallesi'nde bulunan 3'ncü Organize Sanayi Sitesi'ndeki bir fabrikada meydana geldi.

İddiaya göre, fabrikanın deterjan paketleme bölümünde gece vardiyasında çalışan işçilerden bir kısmı baş dönmesi ve mide bulantısı şikâyetleri nedeniyle aniden fenalaştı. Firma yetkililerinin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi.

31 işçi ambulanslarla ve fabrikaya ait araçlarda kent merkezindeki çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. İşçilerin durumlarının iyi olduğu ve çoğunun taburcu edildiği bildirildi.

Yaklaşık 100 işçinin de sağlık ekipleri tarafından kontrol amaçlı fabrikada muayene edildiği öğrenildi.

İşçiler polise verdikleri ilk ifadelerinde, çalıştıkları sırada dışarıdan bilmedikleri bir gaz kokusunun geldiğini, bu kokudan sonra baş dönmesi ve mide bulantısı şikâyetlerinin arttığını söyledikleri belirtildi. 

İşçilerin zehirlenme nedenlerinin belirlemek için çalışmalar sürüyor.

">