E-Tourneo Custom ile tanışın

E-Tourneo Custom ile tanışın

Ford’un yolcu taşımacılığındaki iddialı modeli Tourneo ailesinin en yeni üyesi E-Tourneo Custom, hem ticari hem de kişisel kullanıma uygun geliştirilmiş performans, özel alanlar ve rafine tasarım özellikleri ile dikkat çekiyor.

Yeni nesil E-Tourneo Custom ’da en üst düzey çok yönlülük ve konfor, 370 kilometreye kadar hedef menzile ulaşabilen yüksek verimli elektrikli güç aktarma sistemiyle buluşuyor.

2024 yılında Avrupa pazarına sunulacak dört yeni tam elektrikli Ford Pro modelinden biri olan E-Tourneo Custom, sekiz kişiye kadar konforlu koltuk kapasitesiyle ve ferah iç mekanıyla hem kişisel kullanıcıları hem ticari müşterileri hedefliyor.

E-Tourneo Custom

 

Van, Kombi, Kombi Van ve Minibüs gövde stilleriyle sunulacak E-Tourneo Custom’da yeni model raylı koltuklarla ultra esnek kullanım seçenekleri, otomatik elektrikli kayar yan kapılar, B&O ses sistemi, dijital kart anahtar, panoramik cam tavan ve eğimi ayarlanabilen yenilikçi bir direksiyon simidi gibi çeşitli üst düzey özellikler sunuluyor. Bağımsız arka süspansiyonlu, optimize edilmiş şasi mimarisi, sessiz elektrikli motor ile birlikte E-Tourneo Custom’da sürüş konforu yepyeni bir boyuta çıkıyor

EcoBlue dizel motorlu Tourneo Custom modelinin 2023 ortalarından itibaren müşterilere teslim edilmesi, ilave versiyonların ise yıl sonuna doğru sunulması planlanıyor.

Üstün elektrikli araç performansı

Ford F-150 Lightning pick-up ile aynı 74 kWh kullanılabilir kapasiteli bataryada yüksek yoğunluklu batarya hücresi teknolojisinden ve 160 kW elektrik motorundan yararlanan E-Tourneo Custom, üstün performans ve rafine bir stil sunacak. Çok amaçlı aracın tam elektrikli güç aktarma sistemi ayrıca daha da fazla enerji verimliliği sağlıyor, daha rahat ve konforlu bir sürüş deneyimi için tek pedallı sürüş modu içeriyor.

E-Tourneo Custom

Entegre 11 kW AC üç fazlı şarj cihazıyla batarya 8 saatten daha kısa sürede tam kapasiteye ulaşıyor veya 125 kW DC hızlı şarj  ile yaklaşık 41 dakikada yüzde 15-80 oranında şarj edilebiliyor. E Tourneo Custom’ın şarj profili hızlı şarjları desteklemek için ön enerji yüklemesi yapabiliyor. Sistem laboratuvar testlerinde 125 kW’lık bir şarj cihazı kullanarak sadece 5 dakikada yaklaşık 38 km menzil sağladı.

E-Tourneo Custom, 2,000 kg maksimum çekme kapasitesi ve cömert yük taşıma kapasitesi sayesinde araç sahiplerinin arkadaşları, aileleri ve spor ekipmanları ile birlikte yolculuk yapabilmesine, işletmelerin de müşterilerini ve bagajlarını verimli bir şekilde taşımasına yardımcı oluyor.

Ön kabindeki soketler aracılığıyla şebekeye bağlanmadan dijital cihazlara, aletlere, spor ve kamp ekipmanına 2,3 kW’a kadar enerji veren Pro Power Onboard teknolojisi müşterilerin Tourneo Custom’ın elektrikli versiyonlarının tam potansiyelinden yararlanmalarını sağlıyor.

E-Tourneo Custom

Üst düzey lüks, konfor ve esnek tasarım özellikleri

 Sürücüye ve yolculara mükemmel konfor ve sürüş sunmak için tasarlanan yeni Tourneo Custom, üstün işçilik ve malzeme kalitesinin yanı sıra üst düzey özelliklere ve teknolojilere sahip iç mekanıyla da öne çıkıyor.

Geliştirilmiş iç mekan özellikleri ikinci ve üçüncü sıralarda raylı koltuklar içeren yeni bir oturma sistemiyle başlıyor. Bu sayede kabin, yolcular ve eşyaları için optimum alan sağlayacak şekilde düzenlenebiliyor. Arka kabin zeminindeki raylar koltukların yolcunun isteğine göre ileri geri kaydırılmasına veya gerektiğinde tamamen kaldırılmasına imkan veriyor. İkinci sıradaki üç koltuğun her biri bağımsız olarak hareket ettirilebilirken üçüncü sıradaki koltuklar iki artı bir oturma bölmesine sahip.

E-Tourneo Custom

Yeni koltuklar daha hafif, ikinci sıradaki koltuklar ise entegre emniyet kemerlerine sahip olduğu için kabin kolayca yapılandırılabiliyor. Sınıfına özgü altı kişilik konferans düzeni de dahil çeşitli yerleşim düzenleri hızla oluşturulabiliyor.

Lüks kabin, müşterilerin araçlarını kişiselleştirmeleri ve seyahat deneyimlerini iyileştirmeleri için pek çok yeni özellik içeriyor. Büyük bir panoramik cam tavan yolcuların mekan ve ışık algısını geliştirirken camın infrared özelliği sayesinde sıcak güneş altında bile kabinin serin kalması sağlanıyor. Elektrikli kayar yan kapılar elle temasa gerek olmaksızın da açılabiliyor. Örneğin sürücü ağır eşya taşırken ayağını ön tekerleğin yanında hareket ettirerek kapının otomatik açılmasını sağlayabiliyor.

E-Tourneo Custom

Yeni Tourneo Custom ayrıca üç bölgeli elektronik sıcaklık kontrolü, arka bölmede 14 hoparlörlü güçlü B&O ses sistemi, sofistike ortam aydınlatması, mobil cihazlar için kablosuz şarj bölmesi  ve ikinci sırada ısıtmalı dış koltuklar gibi özellikleriyle yolculuk sırasında üst düzey konfor ve keyif yaşatıyor.

Tourneo Custom müşterileri Deluxe, Titanium, Titanium X versiyonları çeşitli model versiyonlarını değişik konfigürasyonlarla seçebiliyor: Tourneo’ların teknik özelliklerini şimdiye dek en kapsamlı şekilde bir araya getiren, serinin en üst modeli Titanium X. Standart özellikler arasında 19 inç şık alaşım jantlar, tam matrix LED aydınlatma ve lüks Sensico sentetik deri koltuk döşemeleri sayılabiliyor. Her seri, farklı müşteri ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde sunulan güç aktarma sistemlerinden biriyle tercih edilebiliyor.

Oppo Find N2’nin çıkış tarihi netlik kazandı

Etiketler :