Erdoğan: “Amerika’ya bak; enflasyon felaket. Avrupa’ya gel; aynı. Hamdolsun Türkiye’nin böyle bir sorunu yok.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın'da açılış töreninde konuştu. Erdoğan, son dönemde ekonomiye yönelik eleştirilerin artmasına yönelik "En son kura endeksli mevduat dedik, bütün oyunları bozuldu. Türkiye modelinin başarılarını görüyoruz" dedi.

Erdoğan: “Amerika’ya bak; enflasyon felaket. Avrupa’ya gel; aynı. Hamdolsun Türkiye’nin böyle bir sorunu yok.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın'da açılış törenlerine katıldı. İlk olarak Batı Kipaş Kağıt Fabrikası açılış töreninde konuştu. Erdoğan, devletin fabrikaya olan desteğinden bahsederek Türkiye'nin salgın döneminde ihracat rekoru kırdığını ifade etti ve "Muhalefetin iddialarının aksine Türkiye, ihracat rekoru kıran bir ülkedir. Bu ülkeye domates ithalatçısı, saman ithalatçısı demek hakarettir. Cahilliktir. Türkiye, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmaya adım adım ilerliyor" yorumunu yaptı.

 

Erdoğan'ın toplu açılış törenindeki konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Cumhuriyet tarihi boyunca sanayileşme ve kalkınma hamlelerimizin önü sinsi provokasyonlarla kesilmiştir. Bu kayıpların milletimize maliyeti çok ağır olmuş, defalarca düşman istilasıyla ve terör tehdidiyle yüz yüze gelmiştir.

Cellatlarına karşı bile merhametle mektup yazan Menderes'e kıyanlar da, tek parti faşistleri de bugün ya hatırlanmıyor ya nefretle alınıyor. Bu yüzden Aydın bu CHP'ye prim vermemeli. İnanıyorum ki 2023 yılında Aydın, bunlara prim vermeyecek.

Amerika’ya bak; enflasyon felaket. Avrupa’ya gel; aynı. Hamdolsun Türkiye’nin böyle bir sorunu yok.

Kefenimizi giydik

Ülkemizin kalkınmasını engellemeye çalışanlar ne diyor? 'Erdoğan'ın akıbeti de Menderes gibi olacak' diyor. CHP'nin artıkları... Biz bu yola kefenimizi giyip çıktık. Bizi böyle korkutamazsınız. Bugüne kadar ülkenin ilerlemesi için tek bir teklif vermediler, CHP'nin bu ülkede bir dikili ağacı var mı? Bir yandan şehit kardeşine küfreden sözde milliyetçiyi partiyi yanlarına almışlar, bir yanda terör örgütünü.

Türkiye modelinin başarıları

Son yıllarda özellikle ekonomimize yönelik saldırıda bulunuyorlar. En son kura endeksli mevduat dedik, bütün oyunları bozuldu. Türkiye modelinin başarılarını görüyoruz. Biz çalışıyoruz, ihracat rekoru kırıyoruz. Bunlar yapamaz. Asgari ücreti beklemedikleri bir seviyeye çıkardık, vatandaşımızı enflasyona ezdirmedik ve ezdirmeyeceğiz, işte AK Parti bu.

Elektriğin yönetimi bizde

Geçenlerde Bay Kemal Şanlıurfa'daydı, ne dedi? Belediyeyi bize verin, çiftçiye elektriği bedava verelim dedi. 2023'ü bekleme Bay Kemal, Aydın Belediye Başkanı'na ver talimatı elektrik çiftçimize bedava verilsin. Yahu, elektriğin yönetimi bizde, bakanlıkta. Sen bunu bilmeyecek kadar cahilsin ya! 14-15 tane büyükşehir sende, hadi ver talimatı. Elektriği benim çiftçime bedava versinler. Böyle bir yetkiniz, böyle bir hakkınız var mı? Biz bunlardan çok çektik, gelin, hesabını 2023'te beraber soralım.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika