Erdoğan: Asgari ücrete şu ana kadar olmuşun fevkinde bir artış yapacağız

Erdoğan: Asgari ücrete şu ana kadar olmuşun fevkinde bir artış yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısı sonrası soruları yanıtladı

Bütçenin Genel Kurul çalışmalarından sizlere başarılar diliyorum. En önemli görevlerden biri olan bütçe çalışmaları, vekillerin birikimleri ve kabiliyetlerini ortaya çıkaran mecralardır.

Yakından takip ettiğim bütçe görüşmeleri sürecinde yer alan arkadaşlarımın her birini tebrik ediyorum. İnşallah 022 bütçemizi hükümetimiz, milletimiz ve ülkemize kazandıracağız.

Yatırım, istihdam ve üretim odaklı büyüme stratejisi ile yolumuza devam edeceğiz.

Bunlar aslında faizci. sizin yemininiz makbul değil istediğiniz kadar yemin edin. Benim yüksek faizden ne kadar rahatız olduğumu herkes bilir. Hiç bir zaman faizci olmadım. Ama siz mandacı tayfasınız.

Asgari ücret

Erdoğan, 2022 asgari ücrete ilişkin, "Çok büyük bir artış olacak. Halkımızı Ezdirmeyeceğiz, kısa sürede açıklayacağız." dedi. Başkan Erdoğan, toplantı sonrası gazetecilere Merkez Bankası'nın döviz müdahalesine ilişkin açıklama da yaptı

Tayyip Erdoğan, 2022 asgari ücrete ilişkin, "Halkımızı Ezdirmeyeceğiz, kısa sürede açıklayacağız." dedi

"MERKEZ MÜDAHALE ETMESİ GEREKİYORSA YAPAR"

Erdoğan, toplantı sonrası gazetecilere Merkez Bankası'nın döviz müdahalesine ilişkin açıklama yaptı.
"Merkez Bankası'nın yasasında var. Böyle müdahale etmesi gerekiyorsa yapar" dedi.

ASGARİ ÜCRET İÇİN 'FEVKİNDE' ARTIŞ MESAJI

Asgari ücretle ilgili konuşan Erdoğan, "Asgari ücretle ilgili çalışmalarımız sürüyor. En kısa zamanda açıklanacak. Asgari ücrete şu ana kadar olmuşun fevkinde bir artış yapacağız" diye konuştu.

3600 ek göstergeye ilişkin de açıklama yapan Erdoğan, "'Ama' ile fakat' ile konuşmaya gerek yok. O da olacak " dedi. Ayrıca (Uzman ve pratisyen hekimlere) 5 bin, 2 bin 500 lira; bu tür zamlar geliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika