Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Yumuşaksın

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Yumuşaksın

AKP Genel Merkezi'nde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşma yapan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin adayını tarif ederken 'Kavgacı olmayacak, ekonomiyi bilen birisi olacak' diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na...

AKP Genel Merkezi'nde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşma yapan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin adayını tarif ederken 'Kavgacı olmayacak, ekonomiyi bilen birisi olacak' diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "Yumuşaksın, ekonomiyi iyi biliyorsun, en iyi aday sensin. Senden daha iyisi olur mu?" diye konuştu. 

'ÇOK YUMUŞAKSIN'
Erdoğan yaptığı konuşmada "Ana muhalefetin başındaki zat Cumhurbaşkanı tanımı yapıyor. Buna senden daha iyi uyan olur mu? Gel aday ol. Niye aday olmadın. Yumuşaksın. E konomiyi iyi biliyorsun, en en iyi aday sensin. Bulamadın mı bir tane, senden bir tane daha yok. Sen de her numara var, akşam başka, sabah başkasın. SSK'yı ne hale getirdiğini bilmeyen yok. Asabiyet, sinirlilikse sende var. Bütün partililerini kovup dışarı atabiliyorsun, çok yumuşaksın. Herhalde bir tane bulacaksın. Cumhurbaşkanı olduğunda bu kişi ne söyleyecek, bunu düşünseler belki daha çok yol katedecekler. Bunlar öyle bir vizyona kesinlikle sahip değil. Bir kişinin önünü kesmek için siyaset yaparsanız, millet de size cevabınızı verir. Biz Türkiye'yi 3.5 kat büyüttük, senin çıkardığın aday ne diyecek? 'Şu kadar büyüttüm mü, büyüteceğim mi?' diyecek." ifadelerini kullandı. 

'BAY KEMAL SURİYELİLERE BURAYI DAR ETTİ'
Erdoğan, konuşmasının devamında, "Cumhurbaşkanlığım döneminde şu andaki durumumuzun 2 kat daha üzerine koyacağız. Biz yaptıklarımızı konuşuyoruz, senin çıkardığın aday neyi konuşacak? Senin gibi kuru kuru vaatlerde bulunacak. Milletime sesleniyorum, bunlar eğitim, sağlıkla ilgili ne diyecekler? Kılıçdaroğlu'nun çökerttiği SSK'yı mı anlatacak. Bunlar ulaşımda, tarımda ne yaptık diyecekler. Adalette, enerjide ne yaptık diyecekler. Yaptıkları bir şey yok ki, yaptık desinler. Ana muhalefetin başındakine kalsa Gabar'a, Cudi'ye, Tendürek'e gitme, Kandil'e gitme. Bunlar öyle yaptılar zaten. Fırat Kalkanı'nda, Afrin'de ne işin var. Biz Hatay'a gittik, o da gitti. Neden biz gittik diye. Aklıma bir şey geldi şimdi, Yürüyeceksin, Kemal yürüyecek arkandan. Bizim gibi Reyhanlı'ya gitmedi ama olsun. Bay Kemal ülkemize gelen Suriyelilere burayı dar etti ya. 'Biz gelir gelmez bunları geri göndereceğiz' dedi. Bunlarda vicdan yok, ensar duygusu yok. Bunların karakterinde de bu var. Türkiye'nin yeni döneminin; yürütmenin daha etkin, yasamanın bu noktada daha itibarlı, yargının daha bağımsız çalıştığı bir dönem olacağını özellikle hatırlatmak isterim." diye konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem