Fatih Portakal: Bilseydim o eli sıkmazdım

Fatih Portakal: Bilseydim o eli sıkmazdım

Portakal, İzmir Atatürk Lisesi'nde mezuniyet töreninde öğrencilerin ''Mustafa Kemal'in askerleriyiz'' sloganı atması sonrası okul müdürü Selahattin Demirhan'ın öğrencilere 'Böyle bir slogan attırmam'  çıkışına sert sözler...

Portakal, İzmir Atatürk Lisesi'nde mezuniyet töreninde öğrencilerin ''Mustafa Kemal'in askerleriyiz'' sloganı atması sonrası okul müdürü Selahattin Demirhan'ın öğrencilere 'Böyle bir slogan attırmam'  çıkışına sert sözler söyledi. 

FOX TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal'ın o sözleri:

''İZMİR ATATÜRK LİSESİ, ADINI ATATÜRK'TEN ALMIŞ 130 YILLIK BİR LİSE''
130 yıllık benim de mezun olduğum bir liseden bahsediyorum. İzmir Atatürk Lisesi. Adını Atatürk'ten almış 130 yıllık bir lise. Fikri, vicdanı, aklı hür insanlar yetiştirir bu lise, öyle bir lisedir. Orada bir mezuniyet töreni vardı. Mezuniyet töreninde çocuklar keplerini attılar. Coşkuyla 10. Yıl Marşı ve İzmir Marşı'nı söylediler. Daha sonra müdür çıktı. Beyefendi Selamettin Demirhan. Ben dedi siyasi içerikli bu marşları söylettirmem. Ardından çocukalara sadece marşı söylebilirsiniz dedi. Daha sonra çocuklar 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diye bağırdılar. Okul müdürü, ''Böyle slogan attırmam'' dedi.

"MAALESEF BU KİŞİNİN ELİNİ SIKTIM"
Sayın Müdür Selahattin Demirhan ile 2 hafta önce birlikteydim. Okulunuzda bir etkinlik vardı. Ve ben malesef elini sıktım bu kişinin. Bu eğitimcinin elini sıktım. Eğer böyle davranacağını bilseydim o eli sıkmazdım. Ve şimdi de o eli geri alıyorum. Hocam kusura bakmayınız İzmir Atatürk Lise'li olmak bir farklılıktır, bir ayrıcalıktır.

"MECLİS BAŞKANI BİLE AYNI NOKTAYA GELDİ"
Bakın Meclis Başkanı bile sonunda aynı noktaya geldi. 'Ben cumhuriyetçiyim' dedi. 'Cumhuriyet'in ilkerlerinden vazgeçemem' dedi. Sizi de aynı noktaya davet ediyorum. Bunlar siyasi slogan ya da marşlar değil. Bunlar bizim özümüz. Lütfen çocuklardan özür dilemenizi de bekliyorum.